V Kambodži se zřítila rozestavěná budova: Zatím je potvrzených 36 mrtvých, včetně dětí

Desítky těžce zraněných a 36 mrtvých si vyžádal pád rozestavěné budovy v kambodžském městě Kap. Mezi mrtvými je kromě dělníků také 6 dětí a 14 žen. V Kambodži je totiž zvykem, že dělníci v rámci šetření bydlí s rodinou poblíž staveb, nebo dokonce přímo v nich, uvedla agentura Reuters.
Tragédie v Kambodži
Tragédie v Kambodži
AP/KEP PROVINCIAL AUTHORITY

reklama

Sedmipodlažní budova se zřítila poté, co dělníci v 7. patře položili beton a šli si odpočinout. Místní úřady však zatím nepotvrdily, že by právě to mohlo být důvodem zřícení budovy, která měla v budoucnu sloužit jako penzion.

Agentura Reuters dále uvádí výpověď Setha Pheara, který sdělil médiím, že členové rodiny, s níž se přátelil, na oné stavbě pracovali. Podle něj mezi nimi měla být i žena v 8. měsíci těhotenství. Všichni na stavbě také bydleli či přespávali a v pátek následkem zřícení budovy přišli o život.

Vlastníci budovy, manželský pár, byli sice zadrženi, ale guvernér Ken Satha sdělil, že si není vědom, zda budou manželé souzeni. ,,V zásadě lidé nesmějí žít na staveništích, bohužel ale nemáme místa, kde by žít mohli, navíc se jedná o soukromou stavbu,‘‘ uvedl podle agentury Reuters. Na otázku, zda místní úřady zakážou žít dělníkům na stavbách, Satha odpověděl, že přijmou patřičná opatření.

Zřícení nekvalitně postavených budov není v Kambodži výjimkou. Následkem zvýšení návštěvnosti čínskými turisty a investory se zde budovy sloužící k jejich ubytování staví narychlo, uvedla agentura Reuters.

reklama

reklama