V Královéhradeckém kraji se lyžuje. Jaké jsou podmínky?

Pravý sníh zatím pořádně nenapadl. Lyžovat se ale dá. Na sjezdovkách je kolem 40 centimetrů převážně technického sněhu. Všechny sjezdovky proto zatím stále nejsou plně v provozu. Lidé už ale lyžují a provozovatelé doufají, že o víkendu sníh napadne.
Krkonoše
Krkonoše
foto pixabay

reklama

Vůbec nejvíce sjezdovek má otevřen areál SkiResort Černá hora – PEC a Skiareál Špindlerův Mlýn. Ve SkiResortu je otevřeno více jak 20 kilometrů sjezdovek. A to zejména Černá hora (30 cm sněhu), Pec pod Sněžkou (40 cm sněhu), Černý Důl (30 cm sněhu) a Velká Úpa (30 cm sněhu). Svoboda nad Úpou zatím v provozu není, není tam žádný sníh. „Pokud vyjde předpověď, bude se o víkendu ve SkiResortu Černá hora - Pec lyžovat na prašanu," uvedla ČTK mluvčí SkiResortu Zina Plchová.  

Jeden z největších areálů u nás je skiareál Špindlerův Mlýn. Zatím ale není plně v provozu. Normálně nabízí kolem 25 kilometrů sjezdovek a nyní se jezdí na 13 kilometrech. Stránky areálu ukazují, že jsou k dispozici 4 sjezdovky na Hromovce a Svatém Petru a 5 na Medvědíně a Horních Mísečkách. Jsou otevřeny i další dvě sjezdovky, a to Svatý Petr – Stoh a Davidovky. Ze všech 17 lanovek a vleků je jich otevřeno 10. Například lanovka Stoh, Medvědín, Hromovka nebo Svatý Petr – černá. Sněhu je kolem 40 centimetrů. „Od soboty pojede i červená sjezdovka Hromovka I, nabídka se tak zvýší na 15 kilometrů," řekl ČTK vedoucí skiareálu ve Špindlerově Mlýně René Hroneš. 

Špindlerův Mlýn nabízí i běžecké tratě a sjíždí se tam spoustu milovníků běžek. Velká část běžkařských stop začíná právě u chaty Stopa. Jedna z vůbec nejoblíbenějších tras je Horní Mísečky – Medvědín. Zatím ale není v provozu, stejně jako trasa Svatý Petr. Podle stránek skiareálu by ale brzy v provozu být měly. 

 

Lyžuje se i v Orlických horách, kde funguje například Skiareál Sport Profi v Deštném. K dispozici je celkem sedm vleků a jedna sedačka. Sjezdovek je otevřeno celkem šest. Na Polské straně Orlických hor je pak otevřen Skiareál Zieleniec. Jsou otevřeny i menší areály, jako je Zdobnice nebo Olešnice v Orlických horách na Rychnovsku.

 

Autor: Aneta Šimečková, ČTK

reklama

reklama