V Londýně měla být jedna z největších přehlídek LGBT Pride v historii. Podívejte se, do čeho všeho se lidé oblékli

Tisíce lidí vyšly v sobotu do ulic v souvislosti s oslavou práv LGBT (leseb, gayů, bisexuálů a transgender osob) v Londýně. Podle deníku The Sun se mělo se jednat o největší a nejrozmanitější „Pride“.
London Pride 2019
London Pride 2019
Reprofoto: BBC News Russia / PA media

reklama

Letošní ročník akce si připomínal padesáté výročí do Stonewallského povstání v New Yorku, které bylo zlomem v moderních hnutích za práva homosexuálů. K přehlídce se připojilo údajně nejméně třicet tisíc lidí ze šesti set nejrůznějších skupin, kteří mávali vlajkami nebo na sobě měli nejroztodivnější masky a převleky.

 

Khan: oslavujme obrovský pokrok, ale nikdy nebuďme příliš spokojeni

Průvod vyrazil ve dvanáct hodin v poledne z londýnského Portland Place a skončil u Whitehall. Podle londýnského starosty Sadiqa Khana „srdceryvné“ obrázky zkrvaveného lesbického páru na nočním autobusu ukázaly důležitost Pride, když on sám zahajoval přehlídku.

 

Khan uvedl, že by měl být oslavován „obrovský, obrovský pokrok“ v právech gayů, ale dodal, že „nesmíme být nikdy spokojeni“.

„Budu vaší ministerskou předsedkyní  po několik dalších týdnů, ale váš spojenec budu do konce svého života,“ uvedla na předtočeném videu britská premiérka Theresa Mayová.

 

Zvýšení povědomí o LGBT etnických menšinách

Přehlídka měla podle organizátorů cílit na různorodost. Organizátoři doufají, že se zvýší viditelnost černošských, asijských a jiných etnických (Bame) LGBT+ lidí.

V ulicích byly také stovky policistů a Scotland Yard radil lidem, aby zůstali ostražití, zatímco si den užívají.

 

„Chceme, aby byla Pride přátelskou a bezpečnou události pro každého," uvedla velitelka Helen Millichapová. „Jako u každé jiné velké akce je prioritou metropolitní policie veřejná bezpečnost a spolupracujeme také úzce s organizátory, abychom náš plán dokázali splnit.“

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!