V Londýně podlehlo koronaviru 16 řidičů autobusů. Starosta Khan chce zavést nová opatření

V Londýně bude od příštího týdne nově zavedeno ochranné opatření, které tamním obyvatelům ukládá nástup a výstup do a z městských autobusů pouze prostředními dveřmi. To má chránit jak cestující, tak i řidiče autobusů. Starosta Londýna Sadiq Khan pro BBC uvedl, že chce, aby bylo rovněž zavedeno povinné nošení roušek a respirátorů ve veřejné dopravě. Koronavirus si doposud totiž v Londýně vyžádal životy již šestnácti řidičů hromadné dopravy.
Starosta Londýna Sadiq Khan
Starosta Londýna Sadiq Khan
https://www.instagram.com/mayorofldn

reklama

Londýnský starosta Sadiq Khan pro BBC uvedl, že požádal britskou vládu, aby zpřísnila opatření ohledně nošení roušek, konkrétně ve veřejné dopravě. Britskými úřady oznámily, že od pondělí bude v rámci ochrany řidičů zaveden nástup do vozů hromadné dopravy pouze prostředními dveřmi.

Změna politiky městské dopravy je zapříčiněna především úmrtím již šestnácti řidičů autobusu, jejichž rodinám londýnský starosta vyjádřil upřímnou soustrast a poukázal na fakt, že ochranná opatření stále nejsou dostačující. Pro BBC uvel, že především v situacích, kdy není možné udržovat si kýžený sociální odstup, je extrémně nutné chránit si nos a ústa alespoň rouškou.

Londýnští řidiči autobusů jsou podle Khana momentálně chráněni sklem, pravidelným dezinfikováním vozů hromadné dopravy a dostatečnou vzdáleností, kterou by od nich cestující měli dodržovat.

„Jsem přesvědčen, že pracuji s vynikajícími odbory, že jsme zajistili, aby naše veřejná doprava byla bezpečná jak pro cestující, tak pro naše zaměstnance, kteří si zaslouží obrovský kredit za udržení provozu veřejné dopravy v těchto těžkých dobách,“ uvedl Khan.

Ještě začátkem tohoto měsíce tvrdil, že řidiči ochranné pomůcky nepotřebují. To velmi rozzuřilo odbor železniční, námořní a veřejné dopravy (RMT), který uvedl, že dopravní personál přestane pracovat, pokud jim v nejbližší době nebude poskytnuto odpovídající bezpečnostní vybavení, informoval Daily Mail.

reklama

reklama