V Los Angeles se otevírá interaktivní selfie muzeum

Selfie neboli selfíčka jsou v posledních letech velmi populární. Fotoaparáty na mobilech, díky kterým se můžeme fotit, se rok od roku zlepšují, aplikace vyvíjí a selfie tyče zdokonalují. A teď přišli lidé s další myšlenkou – otevřít selfie muzeum.
Selfie muzeum
Selfie muzeum
Selfie museum

reklama

Pamatuji si, že ještě před několika lety se lidé smáli těm, kteří si dělali selfie, ať už před katedrálou svatého Víta, u moře na pláži nebo s předkrmem v restauraci. Dnes již takové počínání není nic neobvyklého (ačkoli někteří to stále špatně snáší). A teď dokonce vzniklo muzeum zaměřené na tuto činnost.

Mohlo by vás také zajímat:

Mtero Tokio

V tokijském metru si těhotné ženy mohou zažádat o sedadlo přes mobilní aplikaci

Dle spoluzakladatele muzea – Tommyho Hontona, se vztah mezi lidmi a uměním mění. Lidé se nechtějí na umění pouze dívat, chtějí být jeho součástí. Za příklad dává Mona Lisu – existuje mnohem více selfie fotek s Mona Lisou než samotných fotek Mona Lisy. A tak spolu s Tair Mamedovem přišli s myšlenkou založit selfie muzeum. Zakladatelé jsou také tvůrci escape rooms (únikových her, pozn. red.).

Na co se v muzeu můžete těšit?

Pořadatelé doufají, že se návštěvníci na výstavě především pobaví. Instalace je má také překvapit, rozesmát a osvětlit jim fenomén selfie. Myšlenka je taková, že interiéry muzea budou tak zajímavé, zábavné a vtipné, že se jejich návštěvníci prostě neubrání tomu, aby si zde nějaké to selfie neudělali.

A tak si můžete vyzkoušet, jak byste vypadali jako Mona Lisa, jako astronaut, popřípadě si sednout do trůnu selfie tyčí.

Výstava je částečně edukativní a zaměřuje se i na narcisty, kteří se rádi fotí v koupelnách a na záchodech, aniž by si uvědomili, že na fotce je vidět i toaletní mísa. Tato část instalace kombinuje řeckou mytologii a statistiky o počtu úmrtí z havárií souvisejících s focením selfie. Určitě jste o takových případech již slyšeli.

Návštěva muzea je interaktivním zážitkem

Na výstavě budou nová díla nezávislých a mezinárodních umělců. Vedle vizuálního humoru můžete sledovat i vývoj kultury prezentace sebe sama od historie až po současnost.

Návštěva muzea je dle zakladatelů velkým interaktivním zážitkem. Jak přesně to bude v muzeu vypadat nevíme, ale pokud plánujete cestu do Los Angeles, a rádi si fotíte selfie, víte, kam vyrazit. Muzeum by se mělo otevírat již během ledna 2018 a vstupenka vás vyjde na $25.

Přečtěte si také: 

Kde v Americe najdete čtvrť Plzeň aneb české kořeny za velkou louží

Kde v Americe najdete čtvrť Plzeň aneb české stopy za velkou louží

reklama

reklama