V Mexiku objevili tunel do vězení. Měli jím proudit lidé i drogy

Mexičtí policisté obejvili další tunel vedoucí do vězení. Podle úřadů státu Tamaulipas na severovýchodě země nebyla ale podzemní cesta zcela dokončená, tudíž nikdo nestihl utéct. Útěky zločinců z mexických nápravných zařízení rozhodně nejsou nezvyklým jevem.
V mexiku našli nedokončený tunel do vězení
V mexiku našli nedokončený tunel do vězení
Youtube/Grillonautas2

reklama

Nedokončený tunel do vězení ve městě Reynosa, který odhalila speciální geotermální technologie, je místy až pět metrů hluboký. Podle mexických úřadů v něm byly připraveny drogy, alkohol i ostré předměty. Není však vyloučenené, že měl posloužit také pro útěk některého z drogových bosů.

Právě tunelem se na konci března dostalo na svobodu 29 vězňů z jiného nápravného zařízení ve státě Tamaulipas. Z vězení ve městě Culiacán na severozápadě Mexika zase nedávno uprchl Juan José Esparragoza Monzón, syn mocného drogového bose, který byl podle stanice BBC dlouholetým obchodním společníkem hlavy kartelu Sinaloa Joaquina Guzmána.

El Chapo, neboli Prcek, jak se Guzmánovi kvůli jeho výšce přezdívá, se stal celosvětově známým právě kvůli svému útěku z vězení. To v roce 2015 opustil profesionálně postaveným tunelem, který ústil přímo do jeho cely. O půl roku později se ho ale mexickým úřadům podařilo znovu polapit. Následně byl El Chapo vydán do USA, kde mu hrozí doživotní trest.

reklama

reklama