V Mexiku zatkli po vraždě kandidáta na starostu celé policejní oddělení

Že bezpečnostní situace v Mexiku není úplně optimální, je poměrně známá věc. I tak ale leckoho zarazí případ z města Ocampo. Příslušníci federálních sil tam v neděli zatkli 27 členů místního policejního oddělení. Všichni jsou podezřelí z napomáhání zločinu a spoluúčasti na vraždě kandidáta na starostu. O případu informoval server stanice BBC.
ilustrační foto
ilustrační foto
Pixabay

reklama

Fernando Ángeles Juárez (64) byl ve čtvrtek zastřelen před jedním ze svých domů. Úspěšný podnikatel kandidoval na starostu města Ocampo za jednu z hlavních politických stran – Demokratickou revoluční stranu. „Nemohl se už dívat na tu chudobu, nerovnost a korupci, a tak se rozhodl kandidovat, řekl pro deník El Universal jeden z jeho blízkých přátel.

Žalobce z vraždy obvinil vysoce postaveného státního úředníka. Když ho ale příslušníci federálních sil přijeli zatknout, narazili na odpor místních policistů. V neděli se proto vrátili i s posilami a zadrželi úředníka i celé policejní oddělení. Všichni byli obviněni z podílu na vraždě Ángelese a napomáhání organizovanému zločinu ve státě Michoacán.

Vraždy politiků na denním pořádku

Mexiko čekají prvního července všeobecné volby. Lidé budou vybírat jak nového prezidenta, tak  členy obou komor parlamentu i zástupce na regionální a komunální úrovni. Během příprav na volby už bylo zavražděno přes 100 politiků. Například Fernando Ángeles byl v průběhu jednoho týdne už třetím zabitým politikem ve státě Michoacán.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!