V Missouri se potopila výletní loď! Nejméně 11 lidí nepřežilo, další se pohřešují

V americkém státě Missouri se převrátila výletní loď plná turistů. Nejméně 11 lidí nehodu nepřežilo. Podle agentury AP jsou mezi oběťmi i děti. Počet ale nejspíš není konečný. Stále se totiž pohřešují další cestující.
V Missouri se potopila výletní loď
V Missouri se potopila výletní loď
AP

reklama

Velké neštěstí se odehrálo ve vodní nádrži Table Rock Lake v americkém státě Missouri. Výletní loď s celkem 31 lidmi na palubě se tam ve čtvrtek v noci převrátila a potopila. Takzvaná duck boat se na hladinu vydala i přes varování meteorologů před silnou vichřicí.

Místní šerif uvedl, že předpokládají, že právě počasí tuto tragickou nehodu zapříčilo. Podle místních při vichřici dosahovaly vlny výšky až dva a půl metru a vítr v poryvech dosahoval až 130 km/h.

Výletní loď Norwegian Getaway

Sám uprostřed ničeho. Námořníka, který vypadl z výletní lodi, našli živého po 22 hodinách v moři

Mezi oběťmi jsou i děti

Jedenáct lidí nehodu nepřežilo. Jsou mezi nimi i děti. Tento počet ale nejspíš bude ještě narůstat. „Několik lidí se stále pohřešuje, sedm bylo hospitalizováno,“ upřesnil pro AP šerif Doug Rader. Do záchrany turistů se zapojil zástupce šerifa, který byl v tu dobu mimo službu, i potápěči.

Mezi hospitalizovanými jsou tři dospělí a čtyři děti. „Dva z hospitalizovaných dospělých jsou v kritickém stavu. U dalších jsme ošetřili menší zranění,“ popsala mluvčí nemocnice Cox Branson Brandei Cliftonová. Podle majitele společnosti, která výletní loď vlastní, se jedná o první nehodu za jejich 40 let praxe.

Výletní loď

Tragédie na výletní lodi: Pasažérka spadla do moře, pátrání úspěch nepřineslo

Duck boat byla původně armádní plavidlo

Výletní lodě známé jako duck boat, které cestují jak po vodě, tak po souši, byly původně používány americkou armádou ve druhé světové válce k přepravě vojsk a zásob. Později byly upraveny a začaly se používat jako vyhlídkové lodě. Není to přitom první tragická nehoda, která se na podobném plavidle odehrála.

Například v roce 1999 zemřelo 13 lidí při nehodě, kdy se duck boat potopila poblíž Hot Springs v Arkansasu. Další tragická nehoda se pak odehrála před třemi lety v Seatlu, kdy se duck boat srazila s autobusem. Tehdy zemřelo 5 vysokoškolských studentů.

reklama

reklama