V mnichovském kostele sv. Pavla pomatený muž křičel „Alláhu akbar“. V následné panice se zranilo 25 lidí

Zatím pro média neznámá osoba afrického původu v sobotu večer vnikla do mnichovského kostela sv. Pavla během velikonoční mše místní chorvatské komunity. Muž měl následně vykřikovat arabská hesla a po přítomných házet kamení. Informovala o tom německá i chorvatská média.
Mnichov kostel sv. Pavla
Mnichov kostel sv. Pavla

reklama

Podle německé policie se nejedná o teroristický čin, neboť do kostela vběhl duševně chorý muž. Podle svědků pak vykřikoval „Alláhu akbar“, po přítomných a sakrálních objektech házel kamení. Německá média původně psala o detonacích petard, což se však ukázalo jako nepravdivé.

V kostele vznikla panika a chaos při úprku lidí z kostela, následkem toho se pětadvacet z nich zranilo. Nikdo se naštěstí nezranil vážně. Chorvatská a německá média píší o muži středních let afrického vzhledu, což společně s jeho výkřiky bylo důvodem obav věřících v kostele, kteří se domnívali, že se jedná o teroristický útok.

Několik osob muže povalilo na zem a zabránilo mu v útoku na oltář. Po chvíli na místo přijela policie a dotyčného odvezla. Muž byl nakonec převezen do nemocnice.

Tento incident byl důvodem, že mnichovská policie zesílila hlídky u kostelů.

Mirko Radušević

 

Video z incidentu v mnichovském kostele:

 

reklama

reklama