V moskevském kostele zaútočil muž s nožem na kněze! Na místě jsou dva zranění

Muž ozbrojený nožem zranil dvě osoby během nedělní bohoslužby v kostele sv. Mikuláše v moskevské čtvrti Basmanný. Útočník byl zadržen, oběti hospitalizovány.
Muž napadl kněze v ruském kostele
Muž napadl kněze v ruském kostele
Twitter/@cgtnrussian

reklama

‚‚Policisté pronásledovali a následně zadrželi šestadvacetiletého obyvatele Lipecké oblasti,“ citovala RIA Novosti oficiální představitelku ruského ministerstva vnitra Irinu Volkovou. Útočník podle svědků vběhl do centra chrámu, kde se nacházel oltář. Měl na sobě brýle, gumové rukavice a kapuci a přes sluchátka poslouchal hudbu. Poté se k němu kněží přiblížili, aby zjistili, o co jde, řekl opat Kirill Sladkov.

 

Střelba v Kaliningradu

Nejméně tři mrtví po střelbě v centru Kaliningradu

‚‚Přistoupili jsme k němu, abychom zjistili, co se stalo, a on vytáhl nůž. Bodl mého asistenta Valerije Ivanoviče. Poté se ho všichni asistenti u oltáře pokusili zastavit, v tu chvíli ale zasadil dvě bodné rány mému druhému kolegovi Andrejovi,“ dodal Sladkov. Podle ruských médií byla jedna z obětí zraněna na paži, druhá na rameni.

Střelba Moskva

VIDEO: Střelba v centru Moskvy v centrále budovy FSB! Na místě nalezen granát a batoh

Motivy útočníka nejsou dosud známy, policie stanoví příčiny a okolnosti incidentu později. Za hlavní verzi je považováno chuligánství, agentura TASS uvádí, že nyní je muž zadržen. Dále informuje, že se útočník jmenuje Efim Efimov. Matka zadrženého řekla pro TASS, že je muž věřící, pracuje ve stavební společnosti, má čistý trestní rejstřík a nikdy nebyl v žádných zdravotnických zařízeních zaměřených na psychické problémy.

‚‚Pro mého otce i mě to bylo šokující. Policie k nám teď přišla říct o našem chlapci, že byl právě zadržen. Tichý, klidný chlapec, věřící... Dva roky teď pracuje v Moskvě, v jedné stavební společnosti, má několik dalších prací - svářeč, elektrikář, obkladač a další,“ dodala matka.

reklama

reklama