V návěsu pro kamion byli nalezeni tři migranti

Tak takový obsah kamionu policisté nejspíše nečekali. Ti řeší od čtvrtečního rána případ nelegální migrace, kdy našli v návěsu kamionu se srbskou registrační značkou tři nelegální migranty. Všichni muži byli zajištěni, aby mohli za účasti tlumočníků provést další nezbytné procesní úkony.
Kamion svým obsahem překvapil
Kamion svým obsahem překvapil
PČR

reklama

A kdo na možný výskyt migrantů v nákladovém prostoru policisty upozornil? Sám řidič, původem ze Srbska. Ten oslovil obsluhu čerpací stanice, protože měl pocit, že má pod plachtou návěsu neznámé osoby. Po příjezdu policistů společně s policisty z odboru cizinecké policie bylo zjištěno, že je porušeno lanko pro umístění celní plomby, které zajišťuje celý obvod návěsu. Cizinci se tedy po přestřižení lanka nejspíše dostali do prostor ložné plochy návěsu na dosud nezjištěném území.

Kamion řídil řidič původem ze Srbska
Autor: Policie ČR Kamion řídil řidič původem ze Srbska

Nákladní vozidlo bylo převezeno do areálu Celního úřadu pro Kraj Vysočinu do Stříteže, aby došlo k důkladné kontrole nákladového prostoru. Policisté celý návěs za přítomnosti příslušníků Celní správy prohledali. Uvnitř se nenacházel pouze převážený náklad, ale i tři muži. Ti u sebe neměli žádné doklady, které by prokazovaly jejich totožnost a oprávněnost legálního pobytu na území České republiky.

Poškozené lanko
Autor: Policie ČR Poškozené lanko

Všichni tři muži byli převezeni na pracoviště odboru cizinecké policie. Nyní se zjišťuje jejich totožnost. Jeden z cizinců prý kartičkou doložil svůj pobyt v záchytném zařízení cizinců v Srbsku. Společně s migranty byl zajištěn i srbský řidič, který putoval do Belgie. Převážel dřevěné kůly a zhruba půl metru pod horní plachtou návěsu měl volný prostor, kterého běženci využili jako úkrytu. V rámci důkladného šetření policisté zjistili, že řidič kamionu o tom, že se v návěsu vyskytují tři cizinci, nevěděl. 

Dřevěné kůly
Autor: Policie ČR Dřevěné kůly

Nejedná se zdaleka o jediný případ převozu migrantů v návěsu. Před měsícem překvapil zaměstnace firmy v pražských Řeporyjích obsah kamionu, ve kterém nebylo jen ovoce z Řecka, ale i čtyři mladí migranti z Afghánistánu. A jak se takové případy řeší? ‚‚Je to běh na dlouhou trať. Kromě standardních postupů v rámci mezinárodní spolupráce ale umíme spolehlivě zjistit, zda jim je více než 18 let. Specializované pracoviště v Praze to dokáže určit podle stupně vývoje určitého druhu kostí,‘‘ oznámil mluvčí pražské policie Tomáš Hulan. 

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!