V neděli ovládne Prahu maraton. Běžci výrazně omezí dopravu v centru

Zítra se hlavním městem proženou běžci z celého světa a pokusí se vyhrát prestižní pražský maraton. Už 24. ročník s sebou přinese ale i četná omezení v dopravě. Dopravní podnik hlavního města Prahy proto doporučuje občanům využít linek metra.
Praha se chystá na prestižní maraton
Praha se chystá na prestižní maraton
Pixabay

reklama

Pražský maraton již patří ke stálicím světového běhu. Pyšní se krásnou trasou lemující historické a přírodní skvosty Prahy a v neposlední řadě je maraton proslulý skvělou organizací. Závod se běžel poprvé už v roce 1995 a obvykle se ho účastní kolem 10 tisíc běžců z celého světa. Jeho součástí je mimo jiné i rodinný běh nebo hudební festival.

Samotný závod vypukne v 9 hodin ráno na Staroměstském náměstí. Proslulá sportovní akce má ale i jedno úskalí. Tím je omezení dopravního provozu. To bude nutné v neděli přibližně od 8:45 do 16. hodiny. Omezení se dotknou i Václavského a již zmíněného Staroměstského náměstí.

Trasa závodu pak běžce zavede přes levý břeh Vltavy až k Libeňskému mostu, od kterého poběží pro změnu po pravém břehu zpět do centra. Závodníci se proběhnou také po Strakonické ulici a Podolském nábřeží.

Omezení čekejte ve velké části centra Prahy

Po celou dobu závodu se uzavře například Ovocný trh, Celetná, Pařížská, nebo ulice 17. listopadu.

Změna trasy postihne velké množství tramvajových linek. Linky číslo 1, 2, 12, 15, 17, 18, 25 se se změnami budou potýkat od samého začátku závodu. Liky 3, 5, 7, 9, 14, 16 a 22 budou omezené v průběhu závodu a celý den nebudou jezdit linky 23 a 41. Dopravník podnik radí lidem využívat v době maratonu metro jako nejlepší a nejrychlejší řešení. Upozorňuje také na zákazy parkování spojené s akcí.

Nedělní Volkswagen Maraton Praha 2018 má podle předpovědí provázet hezké počasí s teplotami kolem 20 stupňů Celsia.

reklama

reklama