V některých arabských zemích neuvedou nejnovější animák od Pixaru. Jedna z postav odkazuje na svou homosexualitu

Nejnovější animovaný film Onward (v našich kinech známý jako Frčíme) společnosti Pixar byl zakázán v několika zemích Blízkého východu kvůli tomu, že jedna z postav animáku otevřeně odkazuje na svůj lesbický vztah, uvedla britská média.
Záběr z filmu Onward
Záběr z filmu Onward
AP/ASSOCIATED PRESS

reklama

Rodinný film, který od začátku března běží i v českých kinech, nebude uveden v Kuvajtu, Ománu, Kataru a Saúdské Arábie, informovala hollywoodská média. Jiné blízkovýchodní země jako Bahrain Libanon a Egypt animovaný film uvádí.

Dojemný příběh s odkazem na LGBT

Policejní důstojnice z animáku, namluvená Lenou Waitheovou, je podle časopisu Deadline považována za první otevřeně homosexuální postavu ve filmu Disney-Pixar. V jedné ze scén si stěžuje na výzvy rodičovství a příležitostně naráží na svou LGBT sexualitu.

Rusku, které film uvedlo, pak ve scéně, kdy policistka mluví o své přítelkyni, nahradilo slovo „přítelkyně“ termínem „partner“, informoval server The Independent.

Film vypráví o kouzelných životech dvou mladých elfích bratří, které namluvili Tom Holland a Chris Pratt. Čeští uživatelé ho na filmové databázi CSFD zatím hodnotí v průměru osmdesáti procenty a řada lidí zmiňuje hezkou animaci a dojemný příběh.

Chceme reprezentovat moderní svět...

Waitheová uvedla, že tato linie byla jejím vlastním nápadem a že její zahrnutí jí umožnilo, aby zůstala věrna své vlastní identitě. „Je to moderní fantasy svět a my chceme reprezentovat moderní svět,“ řekl režisér Dan Scanlon. Produkční společnosti, režiséři a producenti se v posledních letech dostali pod drobnohled s tím, že selhávají v zahrnování LGBT postav.

Při svém zahajovacím víkendu v Severní Americe film odhadem vydělal kolem čtyřiceti milionů dolarů (přes devět set milionů korun).

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!