V Německu zatkli přívržence ISIS. Měli plánovat útoky na americké základny a kritiky islámu

Německá policie zatkla čtyři podezřelé členy militantní teroristické skupiny Islámský stát za údajné plánování útoků na americké vojenské základny. Podezřelí rovněž údajně osnovali spiknutí, které mělo vést k vraždě, uvedl server Deutsche Welle.
Ilustrační foto
Ilustrační foto
Pixabay

reklama

Němečtí státní zástupci ve středu informovali o zatčení čtyři mužů, kteří měli osnovat útoky ve jménu teroristické skupiny známé jako Islámský stát (ISIS). Zadržení jsou původem z Tádžikistánu a předpokládá se, že spolu s pátým komplicem, který byl zadržen v minulém roce, plánovali útoky na americké letecké základny v Německu.

Sledování kritiků islámu jako potenciálních cílů

Podle žalobců jsou zatčení podezřelí rovněž z provádění dohledu nad kritiky islámu, kteří měli rovněž být potenciálním cílem budoucích atentátů. Ačkoliv úřady neočekávaly bezprostřední hrozbu útoků v současné chvíli, zakročily i proto, že podezřelí si již zajistili střelné zbraně a munici.

Ilustrační foto

Němci poslali do vězení Tunisana za výrobu bomb a ricinového jedu. Sympatizoval s ISIS

Taktické bezpečnostní jednotky provedly zásah ve středečních brzkých ranních hodinách na zacílené byty v západoněmeckých městech Essen, Neuss a Siegen a rovněž v okrese Heinsberg, při kterých zatkly čtyři podezřelé ve věku od 24 do 32 let.

Hlavu několikačlenné skupiny zatkla policie loni

Údajný lídr teroristické skupiny, Tádžik identifikovaný pouze jako Ravsan B., je podle německého týdeníku Der Spiegel kvůli obviněním týkajícím se střelných zbraní od minulého roku ve vězení. Ravsan B. se měl také údajně podílet na financování útoků. Za zavraždění nespecifikované osoby v Albánii přijal 40 tisíc dolarů (necelý milion korun) a měl již objednaný materiál na výrobu výbušného zařízení.

Státní zástupci uvedli, že zadržení muži přísahali věrnost Islámskému státu zkraje roku 2019 a že měli kontakty s vysoce postavenými osobami teroristické skupiny jak v Sýrii, tak v Afghánistánu. Původně muži plánovali návrat do Tádžikistánu a páchání útoků tam, později však svůj cíl změnili a zaměřili se na Německo.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!