V newyorské rezidenci miliardáře Sorose našli výbušninu. Případ šetří FBI

V poštovní schránce u rezidence miliardáře George Sorose v New Yorku byl nalezen balíček s výbušninou. Případem se zabývá dokonce FBI. Informovala o tom agentura Reuters s odkazem na tamní policii.
George Soros
George Soros
@OpenSocietyFoundations / Facebook

reklama

Podezřelý balíček v poštovní schránce objevil jeden ze zaměstnanců, který do rezidence multimiliardáře okamžitě zavolal policie. „Zaměstnanec rezidence otevřel balíček a ukázalo se, že jde o výbušné zařízení. Zaměstnanec proto umístil balíček do lesní oblasti a zavolal bedfordskou policii,“ uvedli policisté v prohlášení. 

Věc je v rukou FBI

Přivolaní pyrotechnici zásilku následně odpálili. Státní policisté pak celou věc předali americké zpravodajské služby FBI. Operace podle agentů neohrožuje veřejnou bezpečnost. Ani lokální, ani federální úřady zatím ale neuvedly, zda by zařízení samo o sobě dokázalo vybuchnout.

Americký multimiliardář maďarského původu George Soros získal své jmění díky hedgeovým fondům a je znám pro své štědré sponzorství liberálních kruhů. Jím založená nadace Open Society Foundations (New York, 1993) působí skrze své pobočky ve více než 60 zemích, mimo jiné i v České republice (Open Society Fund Praha).

Proti aktivitám George Sorose se ostře vymezuje například maďarská vláda, pochybnosti k Sorosovým aktivitám vyjádřil i Izrael. Také u nás se jeho jméno často skloňuje.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!