V Paříži vraždil nahluchlý islámský konvertita. U policie pracoval 16 let

Pětačtyřicetiletý Michael Harpon, který včera v ústředí pařížské policie ubodal tři své kolegy a jednu kolegyni, před rokem a půl konvertoval k islámu. IT specialista pracující u policie šestnáct let měl podle své ženy slyšet noc před vraždou hlasy, informoval server BBC.
03. 10. 2019 VELKÉ ZPRÁVY: ZAMĚSTNANEC PAŘÍŽSKÉ PREFEKTURY UBODAL ČTYŘI POLICISTY. PAK HO ZNEŠKODNILI
03. 10. 2019 VELKÉ ZPRÁVY: ZAMĚSTNANEC PAŘÍŽSKÉ PREFEKTURY UBODAL ČTYŘI POLICISTY. PAK HO ZNEŠKODNILI

reklama

Michael Harpon včera v sídle pařížské policie ubodal čtyři své kolegy, než se jednomu z policistů povedlo ho zastřelit. Každého ze svých spolupracovníků měl pobodat několikrát. Francouzské úřady se momentálně i za pomoci zkoumání útočníkova počítače snaží určit jeho motiv.

Neshody se šéfy, nedoceněn v práci, konverze k islámu

Policie zadržela vrahovu ženu, která však podle pařížského státního zastupitelství nebyla z ničeho obviněna. Vyšetřovatelé také prohledali pachatelův byt. Podle úředníků z francouzské policejní unie mohl být Harpon součástí sporu na pracovišti. Jeho manželka měla pak zřejmě policistům sdělit, že měl neshody s šéfy a cítil se za svou práci nedoceněný.

Londýnské policejní jednotky při nočním útoku

Počet vražd v Londýně dosáhl stovky. Prudce stoupá i počet útoků kyselinou

Útočník je popisován jako ze sedmdesáti procent hluchý. Před osmnácti měsíci měl konvertovat k islámu a nedávno měl přestat komunikovat se svými kolegyněmi v kanceláři. Vládní mluvčí však uvedla, že neexistuje žádný náznak, že by byl před útokem radikalizován. Ani vyšetřovatelé podle francouzských médií nepracují s verzí teroristického motivu útoku.

Na první pohled vzorný zaměstnanec

Podle francouzského ministra vnitra Christophe Castanera pracoval pětačtyřicetiletý Michael Harpon jako IT specialista pro pařížskou policii šestnáct let. Podle úřadů měl pracovat ve zpravodajské divizi. „Na první pohled vypadal jako vzorný zaměstnanec,“ uvedl ministr s tím, že neexistovaly žádné varovné signály před chystaným útokem. Harpon rovněž trpěl problémy s řečí.

reklama

reklama