V Polsku zemřela žena několik dní po porodu. Je šestou obětí koronaviru v zemi

Sedmadvacetiletá žena podlehla COVIDu-19 v Polsku. V nemocnici v Lańcutu na jihovýchodě země před pár dny porodila a průběh nemoci se ji náhle zhoršil.
Ilustrační obrázek ženy v nemocnici
Ilustrační obrázek ženy v nemocnici
foto pixabay

reklama

Sousední Polsko má šestou oběť koronaviru, a to mladou ženu, která zemřela po porodu. Podle posledních informací se těhotná žena nakazila od své matky, která se vrátila z Itálie.

Polská média sdělila, že příčinou smrti byla sepse, která mohla přispět k těžkému průběhu nemoci. Šlo o horečku omladnic neboli puerperální sepsi, která hrozí ženám právě přímo po porodu. Taková infekce podle webu Motherclub postihuje hlavně matky, které se potýkají s chronickými onemocněními. 

Situace v Polsku

Polské ministerstvo zdravotnictví informovalo i o nových případech nákazy. Od rána už přibylo dalších 56 potvrzených případů a celkový počet osob nakažených koronavirem tím v Polsku vzrostl na 411. 6 lidí už zemřelo.

Ministerstvo také upozornilo, že nastaly případy, kdy se lidé nakazili uvnitř Polska, a ne v cizině jako dosud. Podle šéfa úřadu vlády Michala Dworczyka se nakazil i jeden z náměstků ministerstva zemědělství, a tak je celé vedení resortu v karanténě. Dříve se nakazil i ministr životního prostředí Michal Woś. Ostatní členové vlády pak podstoupili testy, které dopadly negativně.

 

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!