V porotě německé miss zasednou pouze ženy. Muži mají útrum

Přebornice v karate, televizní hlasatelka či politička. Takové ženy zasednou v nové porotě Miss Germany. Poprvé za celých 93 let existence soutěže nebude hodnotit žádný muž. Adeptky prý musí být posuzovány podle jejich osobností a životních příběhů.
TOP STAR 30.1.2017 - Miss Universe finále
TOP STAR 30.1.2017 - Miss Universe finále

reklama

Již příští měsíc proběhne finále Miss Germany s šestnácti adeptkami na titul královny krásy. Pořadatelé ale přišli s novinkou, se kterou souvisí i nové motto „Podpora autentických žen“. Znamená to, že ženy nemají být posuzovány podle toho, jak vypadají, ale na základě toho, jaký mají charakter.

Ředitel soutěže Max Klemmer řekl, že to v žádném případě neznamená, že se žádný muž už v soutěži neobjeví. Jen bude muset každý z porotců projít jistými zkouškami v souvislosti s novými kritérii hodnocení. V únoru 2020 do poroty zasednou podnikatelky, odbornice v různých oborech, političky nebo minulé vítězky Miss Universe.

Podle serveru The Times tím chce Max Klemmer podporovat hnutí #MeToo, které je celosvětově působícím hnutím proti sexuálnímu obtěžování. Například minulý rok byla proto ze soutěže vypuštěna promenáda v plavkách, která od roku 1927 nikdy nechyběla. Ředitel si stojí za tím, že mají missky bojovat za svou osobnost. Místo plavek tak byla promenáda v letním outfitu. 

Moderní a politicky emancipované

Jak uvádí server BerlinSpectator, „podle ředitele soutěže je nová Miss Germany emancipovaná - to je více než povrchní krása“. Navíc má být mnohem modernější a politicky korektnější, než kdy dřív.

V Německu je šestnáct finalistek podle šestnácti federálních států. Změnila se i pravidla soutěže, nyní se například mohou zúčastnit dívky od 18 do 39 let. Jednou z finalistek je letos dokonce černoška Itanajama Akeri, která se snaží prosadit stejné ženy do německého módního průmyslu.

Všech šestnáct finalistek je možno vidět na oficiálních stránkách Miss Germany.

reklama

reklama