V porotě německé miss zasednou pouze ženy. Muži mají útrum

Přebornice v karate, televizní hlasatelka či politička. Takové ženy zasednou v nové porotě Miss Germany. Poprvé za celých 93 let existence soutěže nebude hodnotit žádný muž. Adeptky prý musí být posuzovány podle jejich osobností a životních příběhů.
TOP STAR 30.1.2017 - Miss Universe finále
TOP STAR 30.1.2017 - Miss Universe finále

reklama

Již příští měsíc proběhne finále Miss Germany s šestnácti adeptkami na titul královny krásy. Pořadatelé ale přišli s novinkou, se kterou souvisí i nové motto „Podpora autentických žen“. Znamená to, že ženy nemají být posuzovány podle toho, jak vypadají, ale na základě toho, jaký mají charakter.

Ředitel soutěže Max Klemmer řekl, že to v žádném případě neznamená, že se žádný muž už v soutěži neobjeví. Jen bude muset každý z porotců projít jistými zkouškami v souvislosti s novými kritérii hodnocení. V únoru 2020 do poroty zasednou podnikatelky, odbornice v různých oborech, političky nebo minulé vítězky Miss Universe.

Podle serveru The Times tím chce Max Klemmer podporovat hnutí #MeToo, které je celosvětově působícím hnutím proti sexuálnímu obtěžování. Například minulý rok byla proto ze soutěže vypuštěna promenáda v plavkách, která od roku 1927 nikdy nechyběla. Ředitel si stojí za tím, že mají missky bojovat za svou osobnost. Místo plavek tak byla promenáda v letním outfitu. 

Moderní a politicky emancipované

Jak uvádí server BerlinSpectator, „podle ředitele soutěže je nová Miss Germany emancipovaná - to je více než povrchní krása“. Navíc má být mnohem modernější a politicky korektnější, než kdy dřív.

V Německu je šestnáct finalistek podle šestnácti federálních států. Změnila se i pravidla soutěže, nyní se například mohou zúčastnit dívky od 18 do 39 let. Jednou z finalistek je letos dokonce černoška Itanajama Akeri, která se snaží prosadit stejné ženy do německého módního průmyslu.

Všech šestnáct finalistek je možno vidět na oficiálních stránkách Miss Germany.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!