V Praze se srazily dva autobusy. Zraněných jsou téměř dvě desítky včetně mnoha dětí

Na pražském Chodově se dnes ráno srazily dva autobusy. Prvotní informace tvrdily, že se zranilo přibližně 30 lidí, záchranáři ovšem počet upřesnili na 18, z toho se jedná o pět dospělých a 13 dětí ve věku zhruba čtyř let. Převážně jde o lehká zranění. Na místě zasahuje záchranářský vrtulník i vůz Atego pro mimořádné situace. Záchranáři aktivovali kvůli vysokému počtu zraněných traumaplán, který skončil kolem 11. hodiny.
Nehoda autobusů na pražském Chodově
Nehoda autobusů na pražském Chodově
Policie ČR

reklama

K nehodě došlo u křižovatky ulic Roztylská a Jarníkova. Podle fotografií z místa zřejmě narazil jeden autobus do autobusu před sebou. Všechny osoby by měly být mimo havarovaná vozidla. Jeden z nabouraných autobusů patří Dopravnímu podniku. 

Pražští záchranáři informovali, že zraněných je přibližně 30, z toho většina lehce. „Mezi nimi je velká část dětí. Zasahuje LZS, IP, RV, 3xRZP, Atego a evakuační autobus,“ informovali záchranáři na Twitteru. 

Podle policie ČR byli pacienti převezeni do motolské, vinohradské a Thomayerovy nemocnice. Nezraněné děti byly evakuovány do nedaleké jídelny, kde se jim věnují paní učitelky ze školky, policisté, hasiči a zdravotníci.

Po dobu zásahu složek IZS bude v místě nehody omezený provoz. Autobusová zastávka Jarníkova byla do 11 bez obsluhy, linky číslo 154 a 197 jezdily po objízdné trase.

Nehoda autobusů na pražském Chodově
Autor: Policie ČR Nehoda autobusů na pražském Chodově

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!