V Praze se střetlo pět aut. Z jedenácti zraněných je deset policistů

Při nehodě pěti aut se zranilo deset policistů
Při nehodě pěti aut se zranilo deset policistů
FTV Prima

reklama

Při hromadné nehodě tří policejních a dvou civilních aut v Praze 4 se dnes dopoledne zranilo 11 lidí, z toho deset policistů. Jednou z možných příčin je technická závada na služebním autě. ČTK o tom informoval mluvčí pražské policie Jan Daněk. Zranění policisté byli ze speciální jednotky, která má zajišťovat pořádek v metropoli při večerním fotbalovém zápase Sparty s Crvenou Zvezdou Bělehrad.

Nehoda se stala krátce před 11:00 nedaleko objektu Policejní akademie ve Lhotce. „Okolnosti dopravní nehody i míra zavinění jsou předmětem dalšího vyšetřování. Dopravní policisté si na místo události přizvali znalce, který pracuje hned s několika verzemi,“ uvedl mluvčí.

Kvůli večerní odvetě třetího předkola fotbalové Evropské ligy mají na bezpečnost v ulicích hlavního města dohlížet stovky policistů. Mnoho z nich je už od rána v ulicích. Zápasu na Letné by se mohlo zúčastnit kolem 2000 příznivců srbského týmu, kteří patří k nejproblémovějším v Evropě.

„Zmíněná dopravní nehoda je tak v tomto kontextu nepříjemnou událostí, nicméně v konečném důsledku nebude mít na samotné bezpečnostní opatření žádný vliv,“ dodal mluvčí.

 

Autor: ČTK

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!