V Rimini není bezpečno, varuje italský novinář v souvislosti s brutálním útokem na polský pár

28. 8. 2017 ZPRÁVY: Brutální přepadení na pláži v Rimini: muže zbili, ženu znásilnili
28. 8. 2017 ZPRÁVY: Brutální přepadení na pláži v Rimini: muže zbili, ženu znásilnili

reklama

Bývalo označované za perlu Jadranu. Během posledních několika let se ale prý italské Rimini změnilo k nepoznání. Krádeže, drogy, znásilnění. I to už je podle místních obyvatel běžnou součástí turisty oblíbeného letoviska. Jak jsme vás už informovali, o tom se minulý týden na vlastní kůži přesvědčil také polský pár. Ten napadli čtyři útočníci, muže zbili do bezvědomí a jeho ženu hromadně znásilnili.

Polský server Wirtualną Polską přinesl rozhovor s italským novinářem Tomassem Torrim, který píše pro list Rimini Today. Právě on se zabývá brutálním útokem na polský pár turistů. Podle Torriho nepatřilo téměř 150tisícové Rimini nikdy ke klidným letoviskům, nyní se prý ale řadí k městům s nejvyšší zločinností v celé Itálii. Míra kriminality v přepočtu na 100 tisíc obyvatel je dokonce vyšší než například v Boloni nebo Miláně.

Nárůst kriminality podle Torriho zasáhl Rimini zhruba před dvěma lety v souvislosti s migrační krizí. Jen za minulý rok evidovala policie 7791 zločinů. Oběťmi bývají také turisté. To, že se město mění před očima, potvrdila serveru Wirtualną Polską také žena, která v Rimini žije už 10 let. „Každý den vidím žebrající lidi na pláži nebo před obchody. Když jdu po parkovišti, pod nohama mi praská sklo z rozbitých okének od aut,“ popisuje Agnieszka.

Italští policisté schraňují důkazy o pachatelích, kteří napadli polský pár

Napadený polský pár v Itálii: Byli jako šílená zvířata

Letovisko, kam jezdí také čeští turisté, je vyhlášené krásnými písečnými plážemi a azurovým mořem. Jenže už ani na pláži není podle Torriho bezpečno. Kromě krádeží se tam občas stane i znásilnění. „Z toho důvodu platí na pláži zákaz plavání od 1 do 6 hodin ráno,“ říká italský novinář a dodává, že místní úřady vyčlenily speciální jednotku, aby dohlížela na pořádek v letovisku.

Je prý také veřejným tajemstvím, že severoafrické gangy přebraly v Rimini obchod s drogami. Mnoho z překupníků jsou přitom žadatelé o azyl. Torri kritizuje úřady, že nezmiňují původ zločinců: „V případu napadeného polského páru se nikdo nezmínil o původu agresorů. Že jsou to pravděpodobně přistěhovalci z Afriky, se objevilo pouze v médiích.“

Znásilněná žena zůstává v péči lékařů

Šestadvacetiletá Polka, která se stala obětí hromadného znásilnění, se mezitím stále zotavuje v nemocnici. Podle polského serveru Super Express má štěstí, že vůbec přežila. Pachatelé ji totiž po konci ohavného činu měli hodit do moře, aby se utopila a nemohla tak proti nim svědčit. Jenže Polce se podařilo vylézt na břeh a navíc si prý vše dobře pamatuje. Italská média píší, že napadená už některé útočníky identifikovala na základě záběrů z bezpečnostních kamer.

Podle listu Corriere Della Sera policie vytvořila seznam 15 podezřelých. Jedná se prý o přistěhovalce ze severní Afriky. Některé už policie zná ať už kvůli prodeji drog, nebo z vyšetřování jiných sexuálních napadení a krádeží.

Případ pobouřil Polsko

„Je to noční můra. Jsme v kontaktu s italskými úřady. Doufám, že se pachatelé objeví co nejdříve před soudem a dostanou tvrdé tresty,“ uvedl pro Super Express polský ministr spravedlnosti Zbigniew Ziobro. Dodal, že Polsko zahájilo vlastní vyšetřování případu, protože „polský stát je povinen reagovat, pokud jsou jeho občané v zahraničí poškozeni“.

Ještě dále zašel poslanec vládní strany Solidární Polsko. Ten ve svém twitterovém příspěvku nazval pachatele „bastardy“, kteří by zasloužili trest smrti. „Ale v tomto konkrétním případě bych také obnovil mučení,“ dodal ve druhé větě.

reklama

reklama