V Riu de Janeiru začal tradiční festival bujarého veselí. Tentokrát vystoupí tanečnice "plus size" velikostí

V Brazilském Riu de Janeiru v pátek začal největší karneval na světě. Do sedmimilionového města přijeli turisté z celého světa. Tentokrát vystoupí i polonahé tanečnice „plus size“, které své křivky rozhodně neskrývají. Bujaré masopustní slavnosti právě začínají.
Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Škola Renascer Samba (zdroj: AP)

reklama

Nezaměnitelný rytmus samby zní v ulicích brazilského města od pátku 21. do středy 26. února. Městem chodí barevně sladěné tanečnice a živá muzika. V ulicích probíhají i soutěže o nejlepší taneční školu a kvalitu bubeníků či krásu kostýmů.

Letos se dvou hlavních sambových průvodů zúčastní i škola Renascer Samba, a to ve čtvrti Jacarepaguá v neděli 23. a v pondělí 24. února. Jsou jediční tím, že v jejich průvodu tančí ženy „nekonfekčních“ velikostí. Samotná trenérka Nilma Duarte je na svou školu nesmírně pyšná. „Jsme tady, abychom ukázaly, že jsme velké, máme nadváhu a nestydíme se. Ale jsme šťastné a přijímáme se takové, jaké jsme,“ uvedla pro agenturu AP. 

Celkem se do školy přihlásilo padesát žen. „Nelíbil se mi názor ostatních lidí, že tlustí lidé nejsou hezcí. Projekt „Plus in Samba“ mi ukázal, že mohu být přesně tím, kým být chci. Pomohlo mi to mít se ráda,“ řekla v rozhovoru jedna z tanečnic pro AP. 

Mnoho z žen váží kolem 90 až 100 kilogramů. Takže mít kvalitní obuv je podle trenérky vůbec nejdůležitější. „Nebudeme chodit, budeme tančit sambu. Boty jsou základ,“ řekla trenérka s tím, že i kostýmy musí být ušité přímo na míru pro každou tanečnici. 

Škola Renascer doufá, že do budoucna povýší o stupěň výš, tedy na hlavní ligu, a budou součástí těch největších průvodů. „Všechny ženy mají své kouzlo, všechny máme být ve stejném světle,“ dodala nakonec trenérka. 

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!