V ruském nákupním centru zabíjel požár. Lidé před plameny vyskakovali z oken

Nejméně pět lidí dnes zemřelo při požáru nákupního centra v ruském městě Kemerovo. Dalších přibližně 30 návštěvníků převezli záchranáři do nemocnice. Uvnitř budovy v té chvíli bylo několik stovek lidí. Někteří se v zoufalství snažili zachránit skokem z okna.
Tragický požár v ruském Kemerovu
Tragický požár v ruském Kemerovu
Twitter/Press TV

reklama

Požár zatím z neznámých příčin vypukl v odpoledních hodinách. Ruské úřady potvrdily pět mrtvých včetně jednoho dítěte. Počet obětí ale ještě může stoupnout, záchranáři totiž převezli do nemocnice okolo 30 lidí. Podle mluvčího nákupního centra se navíc stále pohřešuje 35 návštěvníků.

Kvůli silnému kouři zatím nebylo možné prohledat celou budovu. Agentura Tass s odvoláním na záchranáře navíc informovala, že se propadla část střechy nákupního centra. Hasiči pak stále bojují s plameny v místech, kde se nachází kinosály.

O tom, jak ničivý požár byl, svědčí také řada videí, která pořídili lidé před nákupním centrem. Na nich je vidět, jak se z oken a střechy budovy valí hustý dým. K vidění byly i dramatické scény, kdy několik lidí uvězněných v ohnivém pekle vyskočilo z okna zhruba ve čtvrtém patře. Dole se je jiní snažili zachytit. 

 

Kromě lidských životů má požár zřejmě na svědomí i ty zvířecí. Součástí nákupního centra je totiž také malá zoo, kde mělo být přibližně 200 zvířat různých druhů. „Podle mě se udusila kouřem, protože jsem byl poslední, kdo stihl utéct a nikdo jiný tam už nezůstal,“ uvedl pro agenturu TASS jeden ze zachráněných návštěvníků.

V Kemerovu byl vyhlášen stav nouze. Do města z několikaset kilometrů vzdáleného Krasnojarsku míří speciální pracovní skupina složená ze záchranářů a psychologů, informuje server RT.

reklama

reklama