V Rusku poslali do vězení Elvise Presleyho. Zpronevěřil statisíce rublů

Při pohledu na ruské servery možná lehce poskočilo srdce těm, kteří sveřepě odmítají přijmout smrt krále rokenrolu a věří, že někde v utajení stále žije. Soud v Moskvě totiž odsoudil Elvise Presleyho k ročnímu vězení za podvod. Nejednalo se však o legendárního hudebníka, nýbrž o jeho ghanského jmenovce.
ilustrační foto
ilustrační foto
Pixabay

reklama

Devětadvacetiletý Elvis Presley Barima sice není králem rokenrolu, teď se ale může stát hvězdou ruského vězení. Tam totiž moskevský soud studenta medicíny z Ghany poslal na jeden rok, informoval server RT. 

Vypečený Presley se provinil tím, že pod záminkou pomoci při zaplacení školného vylákal ze svých krajanů 463 tisíc rublů (přes 170 tisíc korun). Jenže tyto finance pak využil pouze k uhrazení svých vlastních pohledávek vůči univerzitě. Soud tak v pondělí ghanského studenta uznal vinným z „podvodu, kterým způsobil závažnou újmu jinému člověku“.

Případ s Presleym dal vzpomenout na podobně úsměvný incident, který se odehrál v červenci roku 2016 na Floridě. Policie tam tehdy zatkla Vladimira Putina, který odmítal opustit obchod s potravinami a ohrožoval jeho zaměstnance. Samozřejmě ani v tomto případě nešlo o ruského prezidenta, ale o Afroameričana se shodným jménem. 

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!