V Singapuru zemřel jediný lední medvěd narozený v tropech

Jediný polární medvěd, který se narodil v tropických oblastech, zemřel v Singapuru. Medvěd, který prožil celý svůj život v zoologické zahradě se dožil 27 let, což je v průměru o deset let více, než se dožívají medvědi ve volné přírodě. O smutné zprávě informoval server BBC.
Polární medvěd Farewell Inuka
Polární medvěd Farewell Inuka
facebook/Wildlife Reserves Singapore

reklama

Lední medvěd Farewell Inuka byl unikátní tím, že se jako jediné zvíře svého druhu narodil v tropických oblastech. Život ledního medvěda v tropických podmínkách vyvolávalo mnoho rozporuplných otázek a negativních názorů především z řad ochránců zvířat.

V posledních měsících svého života trpěl Inuka artritidou, zubními problémy a infekcí uší. Oslabené končetiny bránily medvědovi v pohybu. Právě jeho zdravotní stránka byla důvodem, proč se ošetřovatelé singapurské zoologické zahrady rozhodli medvěda utratit. „Naše rozhodnutí nechat Inuku jít, bylo učiněno s vědomím, že jeho zdravotní problémy by mu nadále neumožňovaly žít kvalitní a bezbolestný život,” uvedl zástupce generálního ředitele společnosti Wildlife Reserves v Singapuru Čcheng Wen-haur.

 

Inuka se narodil 26. prosince 1990 a byl čtvrtým polárním medvědem v singapurské zoo. Žil v uzavřeném klimaticky kontrolovaném prostoru zoologické zahrady. Jeho smrt zasáhla mnoho milovníků zvířat nejen v Singapuru.

reklama

reklama