V Tichomoří už vstoupili do roku 2019. Oslavy Nového roku potrvají šestadvacet hodin

Vstup do roku 2019 už za sebou mají obyvatelé ostrovních států Samoa a Kiribati, které leží v Tichém oceánu. Zatímco tam mají od 11:00 SEČ už 1. ledna, Evropa či Spojené státy si na úplný konec roku ještě několik hodin počkají. Kvůli místním administrativním úpravám a časovým vyrovnáváním potrvají půlnoční oslavy na Zemi dohromady 26 hodin.
ilustrační foto
ilustrační foto
pixabay.com

reklama

Na ostrovech Samoa a Kiribati se už lidé radují ze vstupu do roku 2019. Nový rok tam oslavili v 11 hodin středoevropského času. Ostrovy leží zhruba na půli cesty mezi Havají a Novým Zélandem. Je zajímavé, že jen hodinu letadlem od ostrova Samoa leží Americká Samoa, kde však kvůli jinému časovému pásmu slaví příchod Nového roku téměř o den později.

Jen hodinu po ostrovech Samoa a Kiribati slavnostně „bouchli šampaňské“ také obyvatelé Nového Zélandu. Další v pořadí je východní Rusko, Austrálie, Jižní i Severní Korea, Čína nebo Indie.

Prima Partička Silvestr

Prima Partička Silvestr 2018

My si ještě na příchod Nového roku nějakou tu hodinku počkáme. Jako poslední přijdou na řadu Bakerův a Howlandův ostrov, a to v úterý ve 13:00 SEČ. S oslavami to však na těchto ostrůvkách nebude tak horké, jelikož se jedná o neobydlené atoly uprostřed Tichého oceánu.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!