V Tunisku zabíjeli teroristé. Cestovky většinou umožňují zrušení koupeného zájezdu

Teroristé zabíjeli v tuniském městě Súsa. České cestovky reagovaly okamžitě...
Sousse, Tunisko
Sousse, Tunisko
thinkstock.com

reklama

 

Francie, Tunisko, Kuvajt. Teroristé zaútočili na třech kontinentech. V Tunisku zabili přes třicet lidí. Podle dostupných informací dva útočníci nejprve na pláži u luxusního hotelu odpálili nálož a pak začali střílet. Dalších 60 lidí bylo zraněno. Podle informací cestovních kanceláří jsou momentálně v Tunisku tisíce českých turistů. Mezi oběťmi ani zraněnými by být podle všeho neměli. Většina cestovních kanceláří umožní turistům v této oblasti okamžitý odlet zpátky domů. Zájemců jsou už teď desítky.

CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ ONLINE Bleskové srovnání, bleskové sjednání

Oblíbená destinace

Tunisko patří podle českých cestovních kanceláří k nejoblíbenějším destinacím Čechů. Vypovídají o tom i počty klientů, kteří se momentálně v zemi nacházejí. Cestovní kancelář Exim Tours má v samotném městě Sůsa něco kolem 600 až 700 klientů, v celém Tunisku je to číslo v současné době asi 2 tisíce. Útok se nedotkl žádného jejich klienta. Cestovní kancelář Fisher má v celém Tunisku asi 400 klientů. "V oblasti útoku zhruba 20 klientů, v těch postižených hotelech nemá naše společnost žádného klienta," upřesňuje mluvčí cestovky Jan Osúch. A ani další cestovní kanceláře by neměli mít v hotelech Bellevue a Royal Kenz, kde atentátníci zaútočili, další klienty. Přesto - někteří turisté ze zasažené oblasti chtějí domů, a to co nejdříve. "Klientům, kteří jsou v tuto chvíli v Tunisku a chtěli by domů odletět dříve, se pokusíme nalézt místo na nejbližších letech," slibuje Jan Osúch. Celkem ale v místě po útoku zůstavá tisíc Čechů.

Co s koupeným zájezdem?

Už teď někteří klienti volají a chtějí zrušit objednanou dovolenou. Zákaznické linky cestovních kanceláří jsou přetížené, na telefony se nedá dovolat. Některé cestovní kanceláře nabízejí svým klientům bezplatné storno zájezdu. Ti, kteří si tedy pořídili zájezd do Tunisu, ale přehodnotili své plány, nemusí zoufat. "Klientům, kteří už si koupili v předprodeji zájezd do Tuniska a budou mít po tom dnešním útoku obavy odletět, tak nabídneme buď bezplatnou změnu destinace a nebo jim vrátíme peníze," tvrdí mluvčí cestovky Fischer. Podobně by to mělo platit i pro ostatní cestovní kanceláře. S klienty budou prý situaci řešit individuálně.

Sníží se zájem o Tunisko?!

Do Tuniska loni podle údajů Českého statistického úřadu vycestovalo na dovolenou 77 tisíc českých turistů, v roce 2013 jich bylo dokonce 115 tisíc. Teroristický útok bude mít podle cestovních kanceláří pro Tunisko ale i samotné cestovní kanceláře fatální následky. "Pro cestovní kanceláře je to samozřejmě tragická záležitost. Protože Tunisko se sotva nadechlo z těch minulých věcí a turistika se do Tuniska pomalu zvolna vracela. Myslím si, že to bude pro ně velmi těžký zásah", říká Jan Papež z Asociace cestovních kanceláří ČR.

Redakce Zpráv FTV Prima

Prima Rádce je také na Facebooku. Najdete nás zde.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!