V Turecku padlo obvinění pro řidiče dodávky zodpovědného za smrt českého fotbalisty. Hrozí mu až 15 let ve vězení

Celý svět zasáhla 29. dubna zpráva o úmrtí českého fotbalového reprezentanta Josefa Šurala. Ten byl zrovna se svými spoluhráči na cestě ze zápasu, ze kterého je vezl vypůjčený VIP minibus. Jeho řidič usnul za volantem a havaroval. Teď padlo v Turecku obvinění. Za smrt z nedbalosti muži hrozi až 15 let vězení. Soud začne na konci srpna.
V Turecku byl obviněn řidič dodávky ze smrti fotbalisty Šurala při nehodě
V Turecku byl obviněn řidič dodávky ze smrti fotbalisty Šurala při nehodě
SABAH SPOR
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Český fotbalový reprezentant Josef Šural, který od ledna 2019 působil v tureckém Alanyasporu, utrpěl zranění neslučitelná se životem a pár hodin po nehodě zemřel v nemocnici Anadolu Medical Center.

Se zprávou o tom, že na vině je spící řidič, přišla tehdy vzápětí turecká média i prezident klubu Hasan Cavusoglu. „Podle informací, které jsem dostal, byli v minibuse dva řidiči. K havárii došlo, protože oba spali,“ citovala Cavusoglua turecká tisková kancelář Anadolu.

Teď je to oficiálně potvrzeno. Čtyřicetiletý řidič minibusu Esata A. byl obviněn a hrozí mu trest odnětí svobody v rozmezí od 2 do 15 let. První slyšení soudu se bude konat v Alanyi 27. srpna. Podle obžaloby jiná osoba neměla na nehodu žádný vliv.

První foto z nehody, která se stala Josefovi Šuralovi osudnou, ukázalo, že minibus přišel o dveře na pravé straně. Právě toto místo se mladému nadějnému českému fotbalistovi stalo osudným. 

Reklama
Reklama