V Turecku padlo obvinění pro řidiče dodávky zodpovědného za smrt českého fotbalisty. Hrozí mu až 15 let ve vězení

Celý svět zasáhla 29. dubna zpráva o úmrtí českého fotbalového reprezentanta Josefa Šurala. Ten byl zrovna se svými spoluhráči na cestě ze zápasu, ze kterého je vezl vypůjčený VIP minibus. Jeho řidič usnul za volantem a havaroval. Teď padlo v Turecku obvinění. Za smrt z nedbalosti muži hrozi až 15 let vězení. Soud začne na konci srpna.
V Turecku byl obviněn řidič dodávky ze smrti fotbalisty Šurala při nehodě
V Turecku byl obviněn řidič dodávky ze smrti fotbalisty Šurala při nehodě
SABAH SPOR

Český fotbalový reprezentant Josef Šural, který od ledna 2019 působil v tureckém Alanyasporu, utrpěl zranění neslučitelná se životem a pár hodin po nehodě zemřel v nemocnici Anadolu Medical Center.

Se zprávou o tom, že na vině je spící řidič, přišla tehdy vzápětí turecká média i prezident klubu Hasan Cavusoglu. „Podle informací, které jsem dostal, byli v minibuse dva řidiči. K havárii došlo, protože oba spali,“ citovala Cavusoglua turecká tisková kancelář Anadolu.

Teď je to oficiálně potvrzeno. Čtyřicetiletý řidič minibusu Esata A. byl obviněn a hrozí mu trest odnětí svobody v rozmezí od 2 do 15 let. První slyšení soudu se bude konat v Alanyi 27. srpna. Podle obžaloby jiná osoba neměla na nehodu žádný vliv.

První foto z nehody, která se stala Josefovi Šuralovi osudnou, ukázalo, že minibus přišel o dveře na pravé straně. Právě toto místo se mladému nadějnému českému fotbalistovi stalo osudným. 

reklama