Vazba pro matku vražedkyni! Dítě zemřelo na následky brutálního útoku

16. 8. 2017 KRIMI: Matka, která měla zavraždit novorozeně, skončila ve vazbě
16. 8. 2017 KRIMI: Matka, která měla zavraždit novorozeně, skončila ve vazbě

reklama

Žena, která měla po porodu ublížit své novorozené holčičce, skončila ve vazbě. Podle policistů totiž dítě zemřelo na následky brutálního útoku.

Spis, na základě kterého soudkyně rozhodovala o tom, jestli dvacetiletou ženu pošle do vazby, obsahuje přesný popis toho, co měla udělat svému novorozeněti. Podle našich informací mělo jít o velmi brutální útok. Matka měla holčičku po domácím porodu mlátit paličkou na maso a pak do ní ještě bodat kuchyňským nožem.

„Dnešního dne byla vzata do vazby obviněná, která je stíhána pro zvlášť závažný zločin vraždy, kterého se měla dopustit tím, že bezprostředně po porodu usmrtila svoji narozenou holčičku, respektive jí způsobila taková poranění, kterým tato holčička v nemocnici podlehla,“ uvedla ve čtvrtek uvedla soudkyně Lenka Prýcová.

Soudní jednání trvalo zhruba hodinu. Žena, která své těhotenství nejspíš tajila i před vlastním partnerem, prý neprojevovala žádné emoce. Jako by jí snad ani nedocházelo, že jí hrozí až doživotí.

Podle policistů žena dlouhodobě věděla, že si dítě nebude chtít nechat. Znalci budou muset podle všeho najít odpověď na zásadní otázku: Odnesla by žena dítě do babyboxu, kdyby ji doma po porodu nevyrušil její přítel? Na tyto závěry si ale žena počká ve vazební věznici.

reklama

reklama