Ve čtvrtek nás čeká až 34°C. Tropy vystřídají bouřky a ochlazení až o 10°C

Ve čtvrtek by se na celém území České republiky mohla rtuť teploměru vyšplhat až na 34°C. Tropy by pak odpoledne měly vystřídat ojedinělé silné bouřky s přívalovým deštěm a krupobitím. Od pátku by pak teploty přes den měly klesnout o více než 10°C.
Tropické teploty se v Česku udrží i nadále
Tropické teploty se v Česku udrží i nadále
Pixabay.com/Peyesces

reklama

„Přes střední Evropu postupuje k severovýchodu tlaková výše, po jejíž zadní straně bude na naše území proudit teplý vzduch od jihu,“ uvedli meteorologové Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). 

Ve čtvrtek tak rtuť teploměru na většině území České republiky vystoupá až k 34°C. Odpoledne se objeví bouřky, které mohou být ojediněle silné a doprovázet je může nejen přívalový déšť, ale také krupobití.

Letní teploty vydrží až do půlky září

Meteorologové: Na konci týdne se sice ochladí, ale letní teploty vydrží až do půlky září

Tropické teploty by se v nejbližších dnech vrátit neměly

V pátkem pak přijde ochlazení až o 10°C. Teploty se tak v denních maximech budou pohybovat mezi 20 až 26°C. Ve Slezsku a na Moravě, můžou ještě vystoupat až na 35°C.

Víkend by pak měl být ve znamení polojasné až oblačné oblohy a místy se může objevit déšť. Teploty se v průměru budou pohybovat kolem 23°C. Podobné počasí nás pak čeká i na začátku dalšího pracovního týdne.

reklama

reklama