Ve finském Turku bodal útočník do lidí. Policie ho zadržela

Útok ve finském městě Turku
Útok ve finském městě Turku
Youtube/SKIZO95

reklama

Finská policie ve městě Turku postřelila a zadržela útočníka, který dnes odpoledne pobodal několik lidí. Dva svým zraněním podlehli. Úřady vyzvaly obyvatele, aby se vyhýbali centru města. Motiv zatím není známý. Policie v reakci na incident posílila bezpečnostní opatření na letišti v Helsinkách a také na vlakových nádražích.

Útok se odehrál krátce před 16:00 na náměstí Puutori v centru města. Svědci vypověděli, že muž začal bodat do lidí velkým nožem. Vyšetřovatelé na tiskové konferenci potvrdili dva mrtvé a minimálně šest zraněných. Podle finského listu Ilta-Sanomat útočník údajně napadl i ženu s kočárkem. 

Policisté agresora střelili do nohy a zadrželi. Motiv činu zatím vyšetřovatelé nezveřejnili. „Není nic známo o motivech... nebo o tom, co přesně se v Turku stalo,“ řekl policejní ředitel Seppo Kolehmainen. Informace některých médií, že pachatel při útoku křičel Alláhu Akbar odmítl komentovat.

 

Na místě zasahovalo několik jednotek záchranářů. Policie prostřednictvím twitterového účtu uvedla, že pátrá po případných komplicích útočníka a doporučila obyvatelům, aby se vyhýbali centru Turku. Ve městě nyní hlídkují po zuby ozbrojení policisté.

 

reklama

reklama