Ve Francii byl k vidění druhý největší surový diamant na světě. Má nového vlastníka

Druhý největší surový diamant na světě byl vybranému publiku představen ve francouzském hlavním městě Paříži. Má velikost tenisového míčku a váží přes tři sta gramů. Jediný známý větší diamant byl objeven před 114 lety. Informovala o tom agentura Reuters.
Diamant Sewelo
Diamant Sewelo
@edithbrou/Twitter

reklama

Svým posledním nákupem se v Paříži pochlubila francouzská módní značka Louis Vuitton, kterou v roce 1854 založil stejnojmenný návrhář. Značka se koupí 1758karátového blyštivého zčernalého diamantu pojmenovaného Sewelo pochlubila minulý týden a v tomto týdnu ho vystavila v prodejním domě v Paříži.

Hmotnost 530 gramů, cena neznámá

Za jakou finanční částku drahokam zakoupila, společnost neuvedla. Diamant o velikosti tenisového míčku pokrytý uhlíkem o váze zhruba 350 gramů byl objeven minulý rok v Botswaně. Jedná se o druhý největší známý nalezený diamant. Ten největší (Cullinan), který má 3100 karátů, byl nalezen v roce 1905 v Jihoafrické republice.

Klobouk Adolfa Hitlera

Hitlerův klobouk nebo Göringova tabatěrka. V Německu proběhla kontroverzní aukce

Jeho název „Sewelo“ znamená v africkém jazyce setswana „vzácný nález“. Sewelo bude v budoucnu rozřezán a zušlechtěn na několik drahých šperků z produkce Louis Vuitton ve spolupráci s kanadskou těžařskou společností, v jejímž dole byl diamant nalezen, a s výrobcem šperků sídlícím v Antverpách.

Klenotnictví se v posledních letech ukázalo jako jeden z nejrychleji rostoucích segmentů trhu s luxusním zbožím. V minulém roce rozvětvení svých aktivit do oblasti špičkových šperků oznámila rovněž jiná známá módní značka Gucci.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!