Ve Francii se pod auty zřítil visutý most. Patnáctiletá dívka zemřela

Nejméně jedna mladá dívka zemřela po zřícení mostu vedoucího přes řeku do malého městečka Mirepoix-sur-Tarn na jihozápadě Francie. Několik dalších lidí bylo z řeky zachráněno. O události informují zahraniční média.
Zřícený most na jihu Francie
Zřícený most na jihu Francie
@jamespechs/Twitter

reklama

K tragédii, při které dvě vozidla, nákladní i osobní, po zřícení visutého mostu spadla do řeky Tarn, došlo dnes ráno. V některých médiích se spekuluje ještě o třetím vozidle. Na místě bylo nasazeno více než sedmdesát pohotovostních pracovníků.

Oběť, zranění a nezvěstní

Tamní státní zástupce uvedl, že záchranáři vytáhli z řeky mrtvé tělo patnáctileté dívky. Kromě jedné oběti ještě některá média píší o několika nezvěstných. Čtyři lidé včetně matky zesnulé dívky byli z řeky zachráněni. Server Deutsche Welle se zmiňuje i o několika zraněních.

Visutý železobetonový most měl svůj limit zátěže 19 tun. První zprávy naznačují, že se zřítil ve chvíli, kdy na něj vjel velký nákladní vůz, napsal server The Local. Most byl vybudován v roce 1935 a v roce 2003 renovován. Spojoval města Mirepoix-sur-Tarn a Bessieres třicet kilometrů severně od města Toulouse. Podle starosty Mirepoix-sur-Tarn Erica Ogeta je most „velmi důležitým přejezdem“ pro lidi, kteří jezdí do práce do Toulouse z druhé strany řeky. Most využívali pěší cestou do školy také právě školáci.

Místní úřady vyzvaly občany, aby se drželi dále od místa incidentu, a dodaly také, že nedaleký visutý most Villemur byl pro jistotu preventivně uzavřen.

 

reklama

reklama