Ve Šlapanicích u Brna hořel rodinný dům. Majitel skončil v nemocnici

Téměř milionovou škodu způsobil požár rodinného domu na Brněnsku. Podle našich informací tam vybuchly benzinové páry. Majitel domu skončil v nemocnici.
29. 10. 2017 KRIMI: NA BRNĚNSKU HOŘEL RODINNÝ DŮM - MAJITEL SKONČIL V NEMOCNICI
29. 10. 2017 KRIMI: NA BRNĚNSKU HOŘEL RODINNÝ DŮM - MAJITEL SKONČIL V NEMOCNICI

V sobotu odpoledne se ve Šlapanicích u Brna ozvala velká rána. Přímo v centru města jen pár metrů od městského úřadu pak zachvátily plameny rodinný domek, ve kterém žila tříčlenná rodina. Uvnitř se v tu chvíli pohyboval jen starší muž. 

Požár se okamžitě rozšířil z přízemí do vyšších pater a následně na střechu. Hasičům se podařilo zkrotit plameny po necelé hodině. „My jsme měli nasazeny čtyři vodní proudy, postupně jsme to zredukovali na dva vodní proudy. Potom nastoupí na místo vyšetřovatel a bude zjišťovat příčiny a škody,“ uvedl pro televizi Prima mluvčí HZS Jihomoravského kraje Jaroslav Mikoška.

Dům musí prohlédnout statik

Zhruba 64letý pán v domě zřejmě manipuloval s benzínem u topícího kotle. Pak se podle svědků ozvala rána. „Ten majitel toho domku po 24letech hoří podruhé, chudák. On tady za mnou přišel, byl chudák celej černej a mokrej,“ popisuje jeden z nich.

Muž skončil v péči lékařů. Podle posledních informací se jen nadýchal kouře a jeho zranění nejsou vážná. Škoda na objektu je ale značná, blíží se k téměř milionu korun.  „Zeptáme se, jestli nějakou pomoc potřebují, a když to bude jenom trochu v silách obce, tak určitě pomůžeme,“ slíbila starostka Šlapanic Michaela Trněná.

Hasiči po skončení zásahu provizorně zakryli plachtou poškozenou střechu. Z pouhého pohledu je jasně patrné, že část rodinného domku je prakticky neobyvatelná. Skutečný stav ale bude muset posoudit až statik. 

reklama