„Ve vládní lavici narváno jak na přednášce od 8 ráno.“ Reakce politiků na internetu na jednání o žalobě na Zemana

Uvádíme online reakce politických činitelů nebo významných osobností na dnešní jednání, které probíhají na internetu na sociálních sítích nebo webech.
„Ve vládní lavici narváno jak na přednášce od 8 ráno.“ Poslanci reagují na účast při jednání o žalobě na Zemana
„Ve vládní lavici narváno jak na přednášce od 8 ráno.“ Poslanci reagují na účast při jednání o žalobě na Zemana
Twitter / Marian Jurečka

reklama

Nepřítomnosti svých kolegů si nemohli nevšimnout ani někteří opoziční politici.Hned ráno komentuje poslanec za KDU-ČSL (ne)přítomnost členů vlády na zasedání Sněmovny.

Ústavní žaloba na prezidenta republiky je mimořádný krok, jehož projednávání by nemělo být bráno na lehkou váhu. Jednání však muselo být posunuto na půl desátou, neboť nebyl přítomen nikdo z členů vlády. Pekarová to označila za „aroganci moci v přímém přenosu“.

   S humornou poznámkou přišel i spolustraník místopředsedkyně TOP 09 Dominik Feri.  

Bez větších servítek se do některých politiků pustil i další člen předsednictva TOP 09 - Marek Ženíšek. Ve svém tweetu okomentoval vystoupení podporující Miloše Zemana.

Kritice neunikla ani sociální demokracie. Pirátský poslanec František Kopřiva zkritizoval její rozhodnutí podržet prezidenta republiky.  

Na svém Twitteru se vyjádřil i předseda nejsilnější opoziční strany Petr Fiala. Ten chce, aby poslanci nechali rozhodnutí na Ústavním soudu.

Podle místopředsedy Starostů a nezávislých Jana Farského reprezentuje každý hlas proti žalobě na Zemana hlas pro oslabení pozice Poslanecké sněmovny v politickém systému ČR.

Piráti věří, že by měl některé Zemanovy kroky projednat Ústavní soud, a proto dnes žalobu podpoří.

Předseda KDU-ČSL Marek Výborný říká, že by měl Ústavní soud jasně nastavit hranice hlavě státu.

K situaci se vyjádřil i senátor a kandidát na prezidenta v loňských volbách Pavel Fischer, který tvrdí, že by měl být Miloš Zeman schopný obhájit svůj suverénní politický styl před soudem.

Ministryně financí použila ve svém proslovu hanlivou citaci adresovanou Senátu. Na to zareagoval na sociálních sítích bývalý europoslanec Pavel Telička, který to označuje za ostudu.

reklama

reklama