Ve Wu-chanu uvízli dva čeští studenti! Bojíme se, napsal jeden z nich na sociální sítě

Dva čeští studenti se podle Ministerstva zahraničních věcí momentálně nacházejí v čínském městě Wu-chan. To je ode dneška kvůli virové epidemii uzavřeno. Obyvatelé z něj nemohou vycestovat, tamní doprava byla zastavena. Jeden ze studentů popsal momentální situaci na svých sociálních sítích.
Český student Daniel uvízl v ohnisku nákazy
Český student Daniel uvízl v ohnisku nákazy
archiv Daniela

reklama

„Od 10 hodin 23. ledna 2020 je zastavena veřejná městská doprava, metro, trajekt a přeprava na velké vzdálenosti,“ stálo ve zprávě adresované lidem Wu-chanu, který se stal epicentrem virové epidemie.

„Bez zvláštních důvodů by obyvatelé neměli Wu-chan opouštět. Letiště a vlakové nádraží  byly dočasně uzavřeny,“ pokračovalo oznámení.

Ve stejný den potvrdil ministr zahraničí Tomáš Petříček, že se ve Wu-chanu nacházejí dva čeští studenti. Město je momentálně odříznuto od zbytku světa, aby se zpomalilo šíření nákazy.

„Nikoho tento problém nezajímal, nikdo si nemyslel, že je to vážné. Teď všichni panikaří, bojí se a chtějí odsud utéct,“ začíná svůj příspěvek český student Daniel P., který v Číně podle veřejných informací na Facebooku studuje softwarový inženýring.

Na konci prosince se v Asii objevila neznámá nemoc, která v následujících týdnech propukla ve virovou epidemii. V současné době se rozšířila z Číny do Jižní Koreje, Japonska, Thajska, Hongkongu a Spojených států.

koronavirus

Nový koronavirus už se šíří z člověka na člověka. Máme se ho bát?

Podle českého studenta se všichni dívají na lidi z Wu-chanu skrze prsty. „Jsem znechucen, když vidím, jak lidé ze Západu komentují situaci rasistickými nebo politickými vtipy a motivy,“ pokračuje ve svém sdělení. Spousta lidí údajně z města odešla.

„Všichni se bojíme, včetně mě. Hodně lidí se snaží nakoupit věci dokud mohou, protože obchody začínají být vyprodané. Není zde ani zdaleka tolik doktorů, kolik by bylo potřeba. Pracují tvrdě, aby zachránili lidské životy, zatímco my se vystrašení schováváme doma,“ dodává.

„Měli bychom vzdát hold všem, kteří se tuto situaci snaží řešit a zachraňují lidi postižené touto epidemií. Bůh nám žehnej,“ zakončuje svůj příspěvek. 

Oba čeští studenti jsou podle Petříčka v pořádku a ministerstvo je s nimi v kontaktu. Rezort zároveň doporučuje, pokud lidé cestují do Číny, vyhýbat se místům, kde je větší množství lidí, a maximálně dbát na svou hygienu. 

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!