Večerní běh se proměnil v noční můru. Mladá dívka omylem přeběhla hranice USA s Kanadou

V noční můru se pro mladou Francouzku stal večerní běh podél západního pobřeží Kanady. Neúmyslně totiž při něm překročila hranice s USA, kde jí bez dokladů zatkli američtí strážníci. Podle zpravodajského serveru BBC musela devatenáctiletá dívka strávit více než dva týdny ve vazbě.
Večerní běh se pro mladou dívku změnil v noční můru
Večerní běh se pro mladou dívku změnil v noční můru
facebook.com

reklama

Teprve devatenáctiletá Cedella Romanová byla na návštěvě u své matky v Britské Kolumbii. Jeden den v podvečer se rozhodla, že si půjde zaběhat na pláž vedoucí k hranicím Kanady a USA. Kvůli přílivu seběhla na polní cestu a udělala si selfie. To, co následovalo pak, si nedokázala představit ani v nejdivočejších snech.

Na místě jí totiž zadrželi američtí strážníci s tím, že nelegálně překročila hranice a je už ve městě Blain, které náleží do státu Washington. Její situaci navíc komplikoval i fakt, že u sebe neměla žádné doklady. Strážníci jí tak odvezli do více než 200 kilometrů vzdáleného záchytného centra pro imigranty.

Z centra pro uprchlíky mohla dívka odejít až po více než dvou týdnech

„Řekli mi, abych si sundala osobní věci a všechny šperky, všechno prohledali,” uvedla pro BBC dívka s tím, že v tu chvíli jí došla vážnost situace. I když její matka donesla její pracovní povolení a pas, trvalo přes dva týdny než mohla opustit centrum.

Představitelé imigračních úřadů obou zemí odmítli celý případ z důvodu ochrany soukromí komentovat. Nicméně podle prohlášení amerického Úřadu celní a hraniční ochrany (CBP) šlo o standardní postup, který platí pro každého, kdo nelegálně překročí hranici. „Pravidla platí pro všechny, i v případě, že dotyčný tvrdí, že hranici překročil neúmyslně,“ stálo v prohlášení.

reklama

reklama