Vesnička v krásném údolí na prodej! Kde? Na Novém Zélandu

V dnešní době se prodává prakticky cokoliv - zážitky, panenství, lidské orgány a nyní dokonce i vesnice. Jedna taková je na prodej na Novém Zélandu. Vesnice Waitaki, která se nachází v krásném údolí, si můžete koupit za 64 milionů korun. Informace přinesl list The Guardian.
Vesnice na prodej
Vesnice na prodej
twitter

reklama

Vesnice Waitaki se nachází na novozélandském Jižním ostrově a naleznete tam celkem osm domů, devět garáží, ale i restaurace. V historii vesnice sloužila především jako ubytování pro dělníky, kteří ve 30. letech 20. století poblíž stavěli přehradu Waitaki.

A kolik tahle nádhera uprostřed přírody, ležící na břehu jezera, stojí? „Pouhých“ 64 milionů korun! Má to ale háček. Vesnici si nemohou koupit cizinci. Důvod je jasný- není to tak dávno, kdy místní vláda zakázala prodej domů a bytů zahraničním kupcům.

 

 

Podle realitní agentky Kelli Milmineové to ale neznamená, že by se cizinci nákupu vesnice vzdali. Jen k tomu využívají novozélandské prostředníky. O vesnici mají například zájem čínští kupci. Pro místní obyvatele je cena až příliš vysoká.

A co bylo příčinou, že tak malebné místo zůstalo opuštěné? Asi nikoho nepřekvapí, že za to mohl vliv urbanizace v zemi. Nicméně kdo touží po klidu a má „našetříno“, na toho zde čeká život, jako v pohádce!

Ilustrační foto: Auckland

Nový Zéland zakázal cizincům v zemi nakupovat nemovitosti k bydlení

Jak už jsme se zmínili, ve 30. letech 20. století byla vesnice domovem pro dělníky a jejich rodiny. Prvotní myšlenkou bylo snížení nezaměstnanosti v oblasti, ale od 70. let minulého století to šlo s vesnicí z kopce. Od roku 1989 je vesnice prázdná a střídají se její majitelé.

reklama

reklama