Veterináři opět nedovolili Včelpu obchodovat s medem. Lžou, hájí se svaz

6. 11. 2017 ZPRÁVY: VETERINÁŘI OPĚT NEDOVOLILI VČELPU  OBCHODOVAT S MEDEM
6. 11. 2017 ZPRÁVY: VETERINÁŘI OPĚT NEDOVOLILI VČELPU OBCHODOVAT S MEDEM

reklama

Státní veterinární správa odmítla společnosti Včelpo povolit obchodování s medem. Zákaz prodeje měla firma od veterinářů kvůli kvalitě a původu medu. I přes zlepšení nezajistilo Včelpo vlastněné Českým svazem včelařů dosledovatelnost naprosté většiny skladovaných medů. Svaz veterináře obvinil ze lži. 

Veterinářům konkrétně vadí, že Včelpo nedoložilo původ většiny svých skladovaných medů. Právě kvůli tomu už v minulosti Státní veterinární správa firmě obchodování s medem zakázala. Vzhledem k tomu, že se podle veterinářů Včelpu tato pochybení nepodařila napravit, zahájili se společností další správní řízení, a tak má Včelpo znovu svoji obchodní činnost pozastavenou.

„Je tam lhůta 60 dní, kterou lze prodloužit na 90 dnů. Pokud na konci tohoto procesu bude veškerý původ medu znám a doložen, ta firma bude moci obchodně působit. Pokud k tomu nedojde, tak to může dopadnout tak, že to schválení bude odebráno nadobro,“ uvedl pro zpravodajství FTV Prima mluvčí Státní veterinární správy Petr Vorlíček.

Veterináři prý lžou

Jinými slovy, pokud veterináři nebudou s nápravou Včelpa spokojeni, může firma zaniknout úplně. My jsme se snažili získat reakci i od vedení Svazu českých včelařů, který je vlastníkem Včelpa, ale ten nám své vyjádření přislíbil až v příštích dnech. Nicméně Jan Šmíd, jeden ze členů republikového výboru včelařského svazu, pro ČTK řekl, že veterináři lžou a snaží se firmu zlikvidovat.

Chce, aby byl postup krajských veterinářů prověřen odborem interního auditu a kontroly SVS. Společnost je nyní na prodej, svaz dostal tři nabídky, které bude vyhodnocovat v polovině listopadu. Kvůli přítomnosti antibiotik v medu dostal podnik a prodejci jeho medu v minulosti milionové pokuty.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!