Vichřice zasáhla i naše sousedy: V Německu nejezdí vlaky, Polsko hlásí jednu oběť

Extrémní vítr s deštěm zasáhl z noci na dnešek také sousední Německo a Polsko. Společnost Deutsche Bahn zrušila regionální spoje kvůli popadaným stromům, které blokovaly silniční a železniční dopravu. V Polsku už má vichřice na svědomí jednu oběť.
Vichřice zasáhla i Německo a Polsko
Vichřice zasáhla i Německo a Polsko
twitter/Borys Budka

reklama

Podle německé rozhlasové stanice MDR byla železniční doprava omezena ve spolkových zemí Šlesvicko-Hoštýnsko, Dolní Sasko, Hamburk a Meklenbursko-Přední Pomořansko.

Kvůli bouři se silným deštěm skončilo několik částí Hamburku pod vodou. Hasiči jsou připraveni uzavřít některé silnice, pokud hladina Labe stoupne. Hlášeny jsou také výpadky elektřiny na mnoha místech Německa, informovala o tom agentura DPA.

V Berlíně byl vyhlášen výjimečný stav. Požárníci během noci vyjeli k více jak stovce případů, ve městě blokují dopravu popadané stromy, na dvou místech dokonce spadlo lešení. Na dva příměstské vlaky spadly stromy, nikdo nebyl naštěstí zraněn.

Vichr v Sušicích 3

ŽIVĚ: Českem se žene silný vítr. Na svědomí má lidské životy, komplikace v dopravě i výpadky elektřiny

Extrémně silný vítr, bouře i přívalové deště zasáhly také Polsko. I tady má počasí na svědomí popadané stromy, výpadky proudu a omezenou silniční a železniční dopravu. V okolí Poznaně vítr dosahoval rychlosti až 104 kilometrů v hodině, bez elektřiny tady zůstalo 40 tisíc domácností. Vichřice si v Polsku vyžádala už jednu oběť- na severu země v Západo-Pomořanském vojvodství zemřel řidič auta, na které spadl strom.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!