Videa ze zatýkání Terezy H. v Pákistánu: Nejdřív údiv nad balíčkem, pak už jen pláč a strach

Teprve jednadvacetiletou Terezu H. v minulém týdnu zatkli v Pákistánu kvůli pašování heroinu. Pod falešným dnem kufru celníci objevili téměř devět kilo drogy. V pondělí se na sociálních sítích objevila videa z jejího zatčení a výslechu.
Video ze zatýkání Terezy H. v Pákistánu
Video ze zatýkání Terezy H. v Pákistánu
reprofoto Facebook.com/terezahluskova

reklama

Na prvním videu, které se dnes objevilo na sociální síti, je zachyceno zatčení mladé Češky v Pákistánu. V samém začátku jsou vidět celníci, kteří nadzvedávají falešné dno kufru, pod kterým bylo ukryto téměř devět kilo heroinu.

Tereza H. se v záběru objevuje až poté, co se jí jeden z nich zeptá, co to je. Blondýnka se podívá pod karton, chvilku nevěřícně zírá na balíčky, a pak si na jeden z nich šáhne. Poté, co si k ruce přičichne, se už jen bezradně posadí.

Zatímco celníci dál cupují její kufr a snaží se dostat k obsahu, který je ukryt v balíčcích, Tereza H. jen sedí a potichu brečí. Pro pákistánská média krátce po svém zatčení uvedla, že jí někdo přibalil něco do kufru. Podle jejího tvrzení ale mělo jít o dárky.

„Prošla jsem normálně kontrolami. Až pak tady na odbavení jsem měla problém. Vzali mé zavazadlo stranou a musela jsem ho otevřít. Bylo na něm něco jako lepidlo. Říkala jsem si, že ho někdo musel mezitím otevřít. A začala jsem tušit, že mi tam někdo něco asi dal,“ upřesnila jednadvacetiletá Češka.

„Ježiš, on mě zabije“

Druhé video pak zachycuje výslech mladé ženy. Vyšetřovatel se jí na něm anglicky ptá, zda má nějakou fotografii „toho muže“. Tereza H. odpovídá, že v jedné konverzaci má možná fotografii „toho muže z Anglie“. Není jasné, koho se má tato část výslechu týkat, nicméně je pravděpodobné, že onen muž bude zřejmě zapletený do drogového byznysu.

O tom ostatně svědčí následná reakce Terezy H., která se slovy „Ježiš, on mě zabije,“ dává hlavu do dlaní. Podobně zareaguje ještě jednou, kdy opět pronese několik slov v češtině. Ze záznamu není zcela patrné, co přesně říká. S největší pravděpodobností to ale je „Ježiš, já tomu nevěřím“.

Vyšetřovatelé se mezitím baví spolu. Podle některých uživatelů sociálních sítí, kteří jejich jazyku údajně rozumí, říkají, že dívka lže, že je trénovaná a že jí nevěří. 

U soudu jí hrozí i trest smrti

Ve čtvrtek pak speciální soud v pákistánském Láhauru poslal Terezu H. na 14 dní do vyšetřovací vazby. Ministerstvo zahraničí ČR poté potvrdilo, že vyšetřování případu může trvat týdny. Termín soudního líčení, které rozhodne o vině Češky, stanoven nebyl.

Pokud pákistánský soud skutečně prokáže, že bezmála devět kilogramů heroinu záměrně pašovala, může jí za tak velké množství převážené drogy hrozit doživotí nebo podle pákistánských zákonů i trest smrti. Právě Pákistán je totiž jednou ze zemí, která se snaží radikálně proti pašování drog bojovat.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!