VIDEO: 126 kilo trhavin, rána a spousta kouře – tak padala střecha hloubětínské vozovny

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Jak padala střecha hloubětínské vozovny?

reklama

Hloubětínská vozovna je nemladší vozovnou v Praze. Postavena byla v padesátých letech a pojme asi 160 tramvají, což je asi 15 % všech, co po Praze jezdí. Zbourat se ale musela. Budova totiž měla problémy se střechou a hned dva znalci vydali posudek, že se nedá opravit.

Příprava akce trvala řadu měsíců, umístění náloží pak celých pět dnů. Na odstřel použil střelmistr přes 120 kilo výbušniny, kterou umístil na 902 míst. Odstřel proběhl zcela podle plánu, před ním museli policisté zastavit dopravu v okolí. Zapojili se i hasiči, ti kropili střechu vozovny, aby se nešířil prach.

Na místě teď vyroste nejmodernější vozovna v Praze. Měla by mít oddělené haly na prosté stání a na opravy, aby se mohla vytápět jen jedna a ušetřilo se za energie, počítá se i se solárními panely a také mycí linkou na dešťovku. Nová hala by tak měla být šetrná k životnímu prostředí.

reklama

reklama