VIDEO: Afričtí migranti dožadující se cesty na sever USA se střetli s mexickou policií. Demonstrace na jihu země eskalovaly v násilnosti

Afričtí migranti požadující vstup do USA a Kanady se střetli s mexickou vojenskou policií poté, co Mexiko zakročilo proti volné migraci v souvislosti s hrozbou ekonomické odvety ze strany Washingtonu. Demonstrace migrantů v úterý eskalovaly v násilnosti. Informovaly o tom zahraniční agentury.
Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Afričtí migranti v Mexiku (Zdroj: AP)

reklama

Občané Demokratické republiky Kongo, Somálska, Angoly, Kamerunu a dalších afrických zemí uvízli na jihu Mexika poté, co tamní vláda po nátlaku USA potlačila snahu Afričanů migrovat na sever Ameriky, informoval server stanice France 24. Migranti požadují cestovní doklady a vládní podporu, aby mohli vstoupit do USA.

Růst napětí v souvislosti s těžším dosažením azylu

Pořízené záběry zveřejněné na sociálních sítích pocházejí z detenčního centra ve městě Tapachula blízko mexických hranic s Guatemalou, kde se zadržování migranti vzbouřili a jejích odpor se proměnil v násilnosti.

 

Demonstrace v tomto vládou řízeném centru začaly začátkem tohoto měsíce poklidně a bez násilí. Napětí však ze strany migrantů postupně eskalovalo v souvislosti s tím, jak si začali uvědomovat, že dostat se do USA a získat tam azyl pro ně nebude tak snadné, jak si představovali.

Obrovské množství migrantů zaplavuje zemi

Mexické úřady, které měly dříve rozdávat takzvaná „humanitární“ víza umožňující migrantům volně cestovat na sever, s touto praxí měly před pěti měsíci skoncovat. A v reakci na hrozbu ze strany amerického prezidenta Donalda Trumpa s uvalením cel v případě, že Mexiko nedostane ilegální přechody pod kontrolu, poslala země na své hranice desítky tisíc vojáků.

Server RT uvádí, že jsou mexické imigrační úřady naprosto ohromeny obrovským počtem migrantů zaplavujících zemi. Tamní úřady zadržují více afrických migrantů než kdykoliv předtím, což může být způsobeno i tím, že evropské národy částečně přehodnotily a omezily „volnou“ migrační politiku.

reklama

reklama