VIDEO: Agresor bezdůvodně napadl ženu v pařížském metru

Značné pobouření vyvolal bezdůvodný útok na ženu v pařížském metru. Agresor nejdříve ženu vulgárně urážel a následně ji udeřil do obličeje. Incident natočil jeden ze svědků a video umístil na sociální sítě, kde ho rozhořčeně komentovaly stovky lidí. Útočníka zadržela policie.
Konflikt v metru (Zdroj: Twitter / @delanonv)

reklama

Šokující scéna se odehrála 28. ledna ve vlaku pařížského metra na lince 9. Amatérské záběry zveřejněné na Twitteru ukazují muže, který napadl mladou ženu a začal ji bezdůvodně bít do obličeje. Podle svědka, který útok natočil, byla napadená americká turistka, která nadávkám a výhrůžkám útočníka vůbec nerozuměla.

Na videu je velmi rozrušený útočník, který se vyjadřuje vulgárně a slovně vyhrožuje ženě, která si ho snaží nevšímat: „Vypadni... přestaň mě s*át a hlavně na mě divně nečum. O**kám tě, udělám ti pořádnou bolest, budeš tak trpět, že ráda tu pusu zavřeš, už si nebudeš dělat srandu, přísahám Bohu.“  Po spršce nadávek a výhrůžek muž udeří mladou ženu a dává se na útěk před mužem, který se před tím snažil agresora uklidnit.

Napadení v restauraci

VIDEO: Děsivé záběry brutálního napadení dvou starších žen v restauraci. Agresor jednu z nich nemilosrdně zbil

Není zcela jasné, jak incident vznikl. Podle muže, který záznam pořídil, ale útočník před tím slovně napadal ještě jinou ženu. Autor videa se pak v komentářích pohoršuje nejen nad bezdůvodným útokem, ale také nad reakcí ostatních cestujících, kteří jemu a dalšímu muži nepomohli během následné rvačky s agresorem. „Je to smutné. V metru bylo tolik velkých chlapů a nikdo nám nepomohl. Ještě, že jsem měl u sebe pepřový sprej,“ vylíčil autor videa. 

Incident serveru Le Figaro potvrdil pařížský dopravní podnik RATP. „Podezřelý, který byl pod vlivem alkoholu, byl zadržen a převezen na policejní stanici v 16. obvodu,“ stojí ve vyjádření RATP. Policie podle serveru zatím odmítla případ komentovat. 

reklama

reklama