VIDEO: Alpské městečko zavalila bahenní smršť. Obyvatelé prchali na poslední chvíli

Přes městečko Grugnay ve švýcarských Alpách se přehnala masivní vlna bahna. Přírodní živel naštěstí poškodil jen pár domů a aut. Záběry, které pořídili místní obyvatelé, jsou ale opravdu děsivé.
Městečkem Grugnay se přehnalo bahno
Youtube/ CBC News

reklama

Bahenní sesuv, který tento týden doslova zavalil alpské městečko, způsobily silné deště v oblasti Chotey na jihozápadě Švýcarska. Ze záběrů jde dobře vidět, jak se vyschlým korytem řeky začne valit černá masa. V momentě, kdy bahno nesoucí kameny a sutiny narazí do mostu, rozstříkne se všude kolem.

Bahno nakonec kompletně zavalilo most i jeho okolí. Policejní mluvčí Stephane Vouardouxová uvedla, že se během řádění živlu nikdo nezranil, bylo nicméně poškozeno několik budov a vozidel. To se dá vzhledem k pořízeným záběrům považovat za malý zázrak.

„Uslyšel jsem ohlušující rachot. Pak jsem uviděl první vlnu, tak jsem zavřel dveře od domu. To bahno poničilo dveře od mé garáže, vyvrátilo stromy na zahradě, ale naštěstí se zastavilo jen 50 centimetrů před dveřmi do domu,“ uvedl muž jménem Benoit pro místní tisk.

V kantonu Valais se přitom jedná během pár týdnů už o druhý bahenní sesuv. Podle ústavu zabývajícího se sněhem a lavinami nese taková bahenní smršť přibližně 74 tisíc metrů krychlových materiálu, což je ekvivalentní 90 milionům litrů vody, píše Daily Mail.

reklama

reklama