VIDEO: Americký prezident Donald Trump dorazil do Velké Británie na letiště Stansted

Trump tak zahahuje třídenní státní návštěvu. Setká se s členy královské rodiny i s končící premiérkou Theresou Mayovou. Návštěvě předcházela přísná bezpečnostní opatření.
Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Air Force One s Donaldem Trumpem přistál sve Velké Británii

reklama

Americký prezident Donald Trump ještě na palubě letadla reagoval na ostrá slova londýnského starosty Sadiqa Khana vůči jeho osobě. Khan podle agentury AP dříve uvedl, že by Trump neměl být poctěn státní návštěvou. Podle článku zveřejněného na serveru Guardien amerického prezidenta označil za jeden z nejevidentnějších příkladů rostoucí globální hrozby – v souvislosti s tím, že napomáhá extrémní pravici.

Měl by ses zaměřit na kriminalitu v Londýně, ne na mě

„SadiqKhan, který podle všeho dělá jako starosta Londýna otřesnou práci, byl hloupě 'sprostý' na hostujícího prezidenta Spojených států, zdaleka nejdůležitějšího spojence Velké Británie. Je to chladný loser, který by se měl zaměřit na kriminalitu v Londýně, ne na mě…“ tweetoval Donald Trump ještě v letadle.

O několik hodin později ještě přidal další Tweet: „… Kahn mi velmi připomíná hloupého a nekompetentního starostu New Yorku de Blasia, který dělá rovněž otřesnou práci – jen o polovinu menšího. V každém případě se těším na to, že budu skvělým přítelem Velké Británie, a na mou návštěvu. Přistáváme!“

Pochvala pro bývalého starostu Londýna Borise Johnsona

Ještě před návštěvou Velké Británie na sebe Donald Trump strhl pozornost, když pochválil bývalého starostu Londýna Borise Johnsona, o němž si myslí, že by byl dobrým nástupcem Theresy Mayové.

„Myslím, že Boris by dělal velmi dobrou práci. Myslím, že by byl excelentní,“ uvedl mimo jiné v rozhovoru pro deník The Sun. „Mám ho rád. Vždycky jsem ho měl rád. Nevím, zda bude zvolen, ale myslím, že je to velmi dobrý kluk a velmi talentovaný člověk.

 

reklama

reklama