VIDEO: Angličané se v Praze poprali s policisty i českými fanoušky

Tvrdé střety s policejními těžkooděnci i českými příznivci. Návštěvu anglických fanoušků dnes v centru Prahy provázely nepokoje. Vzduchem podle svědků létaly pěsti, lahve i půllitry, policisté použili obušky a akustické granáty. Desítky Angličanů skončily v poutech.
Zatčení fanoušci
Zatčení fanoušci
Policie ČR

reklama

Tisíce anglických fotbalových fanoušků dnes zaplavily bary a hospody v centru Prahy. Až do večerních hodin nebyly hlášeny žádné větší problémy. Okolo 19. hodiny ale začali být někteří fanoušci agresivní a došlo i k bitce mezi anglickými a českými fanoušky.

„Policisté omezili na osobní svobodě celkem 31 osob, z toho 14 cizinců. Zákroky se neobešly bez použití donucovacích prostředků,“ uvedla policie na Twitteru. Ze zprávy vyplývá, že zadrženo bylo 17 Čechů. Server Hooligans.cz pak informuje, že čeští chuligáni napadli jednu ze skupin hostujících příznivců.

 

Kvalifikační duel na fotbalové mistrovství Evropy mezi Českem a Anglií začal ve 20:45 v pražské Sinobo aréně. Před zápasem se očekávala návštěva okolo 20 tisíc fanoušků, z toho 3 800 vstupenek dostali k dispozici hostující příznivci.

Policisté zápas z hlediska možných výtržností vyhodnotili jako rizikový. V Praze navíc po celý den probíhalo loučení se zesnulým Karlem Gottem v paláci Žofín (celodenní reportáž najdete v našem online článku).

reklama

reklama