VIDEO: Austrálii sužují požáry i záplavy

Východní část australského pobřeží zasáhly nejsilnější deště za posledních 20 let. Sice pomohly uhasit některé z požárů, v zemi ale hrozí bleskové povodně. V Sydney má spadnout až 130 mm srážek za 24 hodin.
Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Austrálie se potýká se silnými dešti ZDROJ: AP

reklama

Rozsah záplav na východě Austrálie zachytil záchranářský vrtulník. Část východoaustralského státu Queensland zasáhla už před několika dny stoletá povodeň. Národní meteorologický úřad varoval před dalšími silnými dešti v oblasti. 

Někteří obyvatelé kolem přímořského města Townsville už byli po několika dnech monzunových dešťů evakuováni, uvedl mluvčí meteorologického úřadu, neupřesnil však kolik. Povodňová voda s sebou přinesla v minulých dnech také hady a krokodýly, ve městě Townsville dokonce zasahovala armáda. V ohrožení jsou podle CNN desetisíce domácností.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!