VIDEO: Babiše dnes čeká setkání s tureckým prezidentem

Andrej Babiš před samotným zahájením Valného shromáždění OSN v New Yorku absolvuje bilaterální schůzky. V úterý večer se poprvé potkal s novým ukrajinským prezidentem Volodymyrem Zelenským. Mimo jiné ho pozval na návštěvu do Česka. Středeční plánované jednání s tureckým prezidentem Erdoganem by se podle premiéra Babiše mělo týkat i řešení otázky migrace.
Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Komentář Andreje Babiše

reklama

Česká republika a země V4 by se měly pokusit získat podporu EU pro plán tureckého prezidenta vytvořit v severní Sýrii bezkonfliktní zónu. Více v komentáři českého premiéra.

Babiše čeká ve středu pozdě večer newyorského času (ve čtvrtek nad ránem SELČ) hlavní bod programu jeho návštěvy New Yorku: vystoupení na Valném shromáždění OSN. Na něm chce hovořit o Česku, Evropě a problémech planety, kterými nejsou jen klima, ale také chudoba či špatný přístup k vodě. Novinářům řekl, že na jeho finální verzi ale ještě stále pracuje.

reklama

reklama