VIDEO: Bahamy před a po zásahu Hurikánu

Satelitní snímky porovnávají několik míst na Bahamách před a po úderu ničivého Dorianu. Hurikán zpustošil celá území karibského souostroví a zanechal po sobě jen zkázu.
Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Bahamy před a po zásahu Hurikánu ZDROJ:AP

reklama

Počet obětí na Bahamách po přechodu hurikánu Dorian stoupl na 30, úřady ale stále pohřešují stovky až tisíce dalších osob. Až 60 000 lidí pak bude potřebovat potravinovou pomoc.

Silná bouře zanechala blátivou, rozpadlou a zatopenou krajinu nejvíce na ostrovech Abaco a Grand Bahama, které jsou známé svými přístavy, golfovými hřišti a letovisky all inclusive.
Několik dní se držel hurikán nad touto oblastí a pustošil a zabíjel rychlostí větru až 295 km za hodinu.

Dorian také přinesl přívalové deště, které zaplavily, zničily nebo vážně poškodily podle  odhadů téměř polovinu domů na ostrovech Abaco a Grand Bahama, které mají celkem 70 000 obyvatel.


Podle předběžných odhadů společnosti Karen Clark & Co. by celkové majetkové ztráty bez infrastruktury a aut mohly dosáhnout až 7 miliard USD. Cena za zmařené lidské životy, jejichž počet bude ještě stoupat, je nevyčíslitelná. Momentálně se zastavila na čísle 30.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!